سرخط خبرها
خانه / کنگره ها و همایش های خارجی / تازه‌های هفته بیماری‌های گوارش واشنگتن

تازه‌های هفته بیماری‌های گوارش واشنگتن

تازه‌های هفته بیماری‌های گوارش واشنگتن

مطابق روال هرسال، مهم‌ترین و علمی‌ترین همایش علمی در حوزه بیماری‌های گوارش، تحت عنوان «هفته بیماری‌های گوارش» (DDW)در واشنگتن آمریکا برگزار شد.
در این همایش که میزبان گروه بزرگی از متخصصین و پژوهشگران حوزه گوارش و کبد است، مباحث عمده و جدیدی به بحث گذاشته شد. این مباحث، شامل میکروبیوم، درمان‌های مبتنی بر ایمنی در سرطان‌های دستگاه گوارش، معرفی داروهای بیولوژیک جدید در درمان بیماری‌های التهابی، و پیشرفت‌های اخیر در زمینه اندوسکوپی و جراحی چاقی هستند.
بیش از ۱۵ هزار پزشک، پژوهشگر، و متخصصان آکادمی در این همایش حضور داشته و در سمپوزیوم‌های مختلفی که در طول همایش برگزار شدند، شرکت کردند. برگزار کنندگان این همایش، انجمن گاسترولوژی آمریکا، انجمن مطالعات بیماری‌های کبدی آمریکا، انجمن اندوسکوپی گاسترواینتستینال آمریکا و جامعه جراحی دستگاه گوارش بوده‌اند.
در طول این همایش، جلسات زیادی به مطالعه TOUCHSTONE و داروی خوراکی تعدیل کننده گیرنده S1P در بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو، مزایای ترکیب درمانی simeprevir و sofosbuvir در بیماران مبتلا به هپاتیت C و سیروز کلاس B و C پرداخت. همچنین بررسی مزایای مهارکننده‌های COX و EGFR بر تشکیل پولیپ و نقش اسیدهای صفراوی در چاقی، از دیگر محورهای مورد بحث در این کنگره مهم بود.
هپاتیت C
در این کنگره، مزایای نسبی، فارماکولوژی و استفاده اختصاصی از درمان‌های مختلف در بیماران مبتلا به هپاتیت C طی جلسات متعددی مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. همچنین یافته‌های چندید کارآزمایی بالینی، شامل فاز ۳ مطالعه ALLY-2 که به دو داروی daclatasvir به‌اضافه sofosbuvir در بیماران مبتلا به هپاتیت C و عفونت همزمان HIV می‌پردازد، و کارآزمایی C-EDGE که در مورد grazoprevir همراه با elbasvir، با یا بدون ریباویرین در درمان بیماران مقاوم است، مورد بحث و نقد متخصصان قرار خواهد گرفت.
علوم پایه که جزء جدایی‌ناپذیر DDW است، در کنگره امسال نیز حضور فعال داشته و توجه ویژه محققان را به خود جلب کرد. در نشست امسال، مجمع عمومی علوم پایه، به عنوان یک رکن اساسی در برنامه‌نویسی پژوهش‌های بنیادی به ارایه خدمت پرداخت. سخنرانی دکتر Klaus Kaestner از دانشگاه پنسیلوانیا، نقطه عطف بسیاری از چکیده‌هایی بود که در این جلسات ارایه و معرفی شدند.
در حوزه علوم پایه، توجه ویژه به سوی میکروبیوتای روده و پاسخ ایمنی طبیعی روده معطوف بود.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

آنچه مورد نیاز است، تجویز کنیم

آنچه مورد نیاز است،تجویز کنیم

آنچه مورد نیاز است،تجویز کنیم انجمن اورولوژی آمریکا (AUA) به تازگی فهرست جدیدی را از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *