ابداع روش جدیددرمان سرطان

0
224
ابداع روش جديد درمان سرطان
ابداع روش جديد درمان سرطان

ابداع روش جدید درمان سرطان

در سال‌های اخیر، تلاش‌ها و پژوهش‌های بسیاری برای یافتن داروئی موثر جهت بهبود و مداوای بیماری کشنده سرطان انجام شده است. بیشتر این تلاش‌ها و نتایج به دست آمده از آنها، نشان دهنده پتانسیل و ظرفیت بالای روش‌های شیمی‌درمانی و داروهای ترکیبی بود .
به تازگی و براساس مطالعات منتشر شده در آخرین شماره مجله مطالعات سرطان Journal of Cancer Research ، مشخص شد پژوهشگران موفق به ساخت داروئی جدید برای مداوای سرطان شده‌اند که هیچ نوع عارضه‌ای نداشته و سمی نیست. این دارو از ترکیب نوعی داروی کاهش‌دهنده کلسترول و داروی استروئیدی پیشگری کننده از بارداری، ساخته شده و می‌تواند طیف وسیعی از بیماری‌های سرطانی را تحت پوشش قرار دهد. در این مطالعات، پزشکان و پژوهشگران دریافتند که داروی فوق می‌تواند سلول‌های سرطانی را به روشی کاملا جدید و برخلاف سایر روش‌های پیشین، از بین ببرد. این دارو از ورود آنزیم‌های تولید کننده اسیدهای چرب که سلول‌های سرطانی برای تکثیر و رشد خود به آنها نیاز دارند، جلوگیری کرده و به این ترتیب بیماری سرطان مهار می‌شود .
سوالی که در این میان برای بسیاری از پزشکان و متخصصین این حوزه ایجاد شده، امکان استفاده همزمان این دارو با روش شیمی‌درمانی است. نتایج استفاده از این دارو در بیماران کهنسالی که دچار سرطان مغز استخوان  acute myeloid leukaemia (AML)حاد شده بودند، نشان می‌دهد استفاده از این دارو سبب شده تا میانگین زنده ماندن این افراد در این بیماری پس از استفاده از این دارو و در مقایسه با روش‌های پیشین، به میزان سه ماه بیشتر شود. در حال حاضر از این دارو به صورت ترکیبی جهت درمان کودکان مبتلا به نوعی از سرطان غدد لنفاوی موسوم به Burkitt’s lymphoma (BL) استفاده می‌شود. این سرطان، شایع‌ترین نوع سرطان رایج بین کودکان کشورهای شرق آفریقا محسوب می‌شود .
پژوهشگران اعلام کرده‌اند دارو فوق که BaP نامیده می‌شود، می‌تواند برای درمان سرطان‌هایی از قبیل سرطان غدد لنفاوی شامل Chronic lymphocytic leukaemia و Non-Hodgkin lymphoma (some types)، سرطان پروستات، سرطان روده بزرگ و سرطان مری استفاده شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید