اجباری شدن ثبت سریع نتایج آزمایش‌ها

0
90
اجباري شدن ثبت سريع نتايج آزمايش‌ها سازمان جهاني بهداشت قطعنامه جديدي را درباره افشاسازي همگاني نتايج آزمايشات کلينيکي صادر کرده که قطعنامه سابق را در اين‌باره به روز مي‌کند و گسترش مي‌دهد.
اجباري شدن ثبت سريع نتايج آزمايش‌ها

اجباری شدن ثبت سریع نتایج آزمایش‌ها

سازمان جهانی بهداشت قطعنامه جدیدی را درباره افشاسازی همگانی نتایج آزمایشات کلینیکی صادر کرده که قطعنامه سابق را در این‌باره به روز می‌کند و گسترش می‌دهد.
به صورت خلاصه باید گفت که فشرده محتوای قطعنامه قبلی بدین ترتیب بود: ثبت تمامی آزمایشات در جهان در حقیقت یک وظیفه علمی، اخلاقی و معنوی است. این ساختار در نسخه جدید از این قطعنامه تغییر یافته و مورد ویژه‌‌ای به این ساختار افزوده شده که براساس آن انجام فرایند پیشین شامل مدت زمان خاصی است که در آن از محققان انتظار می‌رود تا نتایج آزمایشات کلینیکی خود را گزارش دهند. عنصر جدید این قطعنامه مبنی بر تعیین خط زمانی خاصی است که مطابق با آن محققان موظفند تا یافته‌های اصلی نتایج آزمایشات کلینیکی خود را گزارش بدهند.
مورتی در این‌باره اینگونه توضیح می‌دهد: «محققان باید نتایج خود را طی ۱۲ ماه بعد از اتمام تحقیق به بخش نتایح فهرست آزمایش‌های کلینیکی مقدماتی اظهار کنند. همچنین در راستای اشتراک داده‌‌های حیاتی برای مبارزه با بیماری‌ها نیز آنها را طی ۲۴ ماه بعد از اتمام تحقیق در یک نشریه کثیرالانتشار معتبر به چاپ برسانند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید