ازدواج سبب طول عمر بیماران سرطانی می شود

0
255

ازدواج سبب طول عمر بیماران سرطانی می شود

مطالعات جدید نشان می دهد که ازدواج سبب طول عمر بیماران مبتلا به سرطان می شود.از ساینس، مطالعات محققان موسسه پیشگیری از سرطان در کالیفرنیا نشان می دهد ازدواج در طول عمر بیماران سرطانی نقش مهمی دارد.در این مطالعه آمده است بیماران متاهل رژیم غذایی بهتر و فعالیت بدنی بیشتری دارند و تمایل بیشتری برای غربالگری و درمان های تهاجمی از خود نشان می دهند.این مطالعه با بررسی حدود ۷۸۳ هزار بیمار بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ میلادی نشان می دهد نرخ مرگ و میر مردان مجرد مبتلا به سرطان نسبت به بیماران متاهل ۲۷ درصد بیشتر است. این آمار در زنان بیمار حدود ۱۹ درصد بیشتر است. البته آمار نشان می دهد این میزان نسبت به نژاد و قومیت های مختلف متفاوت است.
حمایت های خانوادگی و اجتماعی نقش مهمی در درمان و میزان بقای بیماران دارد. بیماران متاهل با امید بیشتری مراحل درمان را انجام می دهند. از طرفی افراد خانواده همواره مراقب سلامت و روند درمانی بیماران هستند.
با توجه به رشد جمعیت مسن و افزایش میزان ابتلا به انواع بیماری ها، این مطالعه تاثیر بسزایی در افزایش بهداشت عمومی دارد.نتایج این تحقیقات در نشریه Cancer منتشر شده است.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید