افزایش ضربان قلب زنگ خطری برای بیماران نارسایی قلبی

0
674

افزایش ضربان قلب زنگ خطری برای بیماران نارسایی قلبی

یک متخصص قلب با بیان اینکه افزایش ضربان قلب زنگ خطری برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی محسوب می شود، گفت: اگر بیماران مبتلا به نارسایی قلب و خانواده های آنها افزایش ضربان قلب را جدی بگیرند و بیمار را به موقع به مراکز درمانی انتقال دهند می توان از مرگ این بیماران پیشگیری کرد.به گزارش نشریه پزشکان از مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمد علی اکبرزاده افزود: بیمارانی که دچار نارسایی قلب هستند به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول افرادی هستند که نارسایی در آنها به قدری شدید است که منجر به مرگ بیماران می شود، اما دسته دوم افرادی هستند که دچار نارسایی قلبی هستند اما یک ریتم خطرناک مانند افزایش ناگهانی ضربان قلب در آنها رخ می دهد، بدون آنکه نارسایی تشدید یابد که این افزایش ضربان منجر به مرگ آنها می شود.
وی افزود: به همین منظور برای پیشگیری از مرگ بیماران مبتلا به نارسایی قلبی دستگاهی به نام ‘شوک دهنده داخلی’ طی یک جراحی کوچک و بدون بیهوشی زیر پوست آنها گذاشته می شود. این دستگاه زمانی که بیمار دچار ریتم خطرناک می شود بطور خودکار تشخیص و با شوکهای داخلی مانع مرگ آنها می شود.
این جراح قلب و عروق، درادامه یادآور شد: بیماران مبتلا به نارسایی قلبی و خانواده های آنها باید توجه داشته باشند که افزایش ناگهانی ضربان قلب در این بیماران می تواند موجب مرگ شود به همین دلیل توصیه می شود، اگر بیمار در منزل دچار افزایش ضربان قلب می شود سریع با اورژانس تماس و بیمار را به بیمارستان ارجاع دهند و یا اگر بیمار از دستگاه شوک دهنده داخلی استفاده می کند اگر دستگاه طی روز بیش از ۱ یا ۲ بار شوک داد سریع به پزشک مراجعه کند.
این فلوشیپ الکتروفیزیولوژی اکبرزاده در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: به بیماران مبتلا به نارسایی قلبی توصیه می شود داروهای خود را به موقع و منظم مصرف و از استرس و انجام ورزشهای سنگین به شدت خودداری کنند.
وی اضافه کرد : با اجرای طرح تحول سلامت و بهره مند بودن اکثر بیماران از بیمه سلامت این دسته از بیماران در هزینه درمان با مشکلات خاصی مواجه نیستند.
پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ۹۵ درمرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید