امدادگران درجه‌دار ایران دو برابر می‌شوند/افزایش کیفیت “نجات” در حوادث

0
229

رئیس سازمان امداد و نجات در گفت‌وگو با تسنیم:

امدادگران درجه‌دار ایران دو برابر می‌شوند/افزایش کیفیت “نجات” در حوادث

 

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به افزایش کیفیت خدمات “نجات” در حوادث با رشد تعداد نیروهای ویژه ایثار هلال احمر از اهدای درجه به ۵۰ هزار نیروی امدادی تا پایان امسال خبر داد و گفت: تعداد نیروهای امدادی درجه‌دار ایرانی به ۱۱۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو بانشریه پزشکان، با اشاره به افزایش سهمیه استانها در زمینه تعداد امدادگران و نجاتگران اظهار داشت: با تکمیل آموزش‌های ۵۰ هزار نیروی امدادی جدید که سه دوره ویژه امدادی جاده، کوهستان و آوار را طی خواهند کرد، تعداد نیروهای نجاتگر و امدادگر در کل کشور بیش از دو برابر خواهد شد.

وی با تشریح تعداد این نیروها با تعداد افرادی که تحت آموزش‌های عمومی امداد هستند، تصریح کرد: این ۵۰ هزار نیروی امدادی به همراه ۶۰ هزار نیروی امدادی دیگر کسانی هستند که دارای درجه امدادی خواهند بود، بنابراین تعداد افرادی که تحت آموزش امدادی در کشور هستند بسیار است ولی این ۱۱۰ هزار نیروی امدادی کسانی هستند که درجه‌های امدادگری و نجاتگری دارند که متعاقباً سالها باید تحت آموزش و حضور در مانورها و حوادث باشند تا این درجه‌ها را کسب کنند.

سلیمی با اشاره به تأثیر افزایش ۵۰ هزار امدادگر برای امدادرسانی در حوادث کشور که با اهدای “درجه امدادی” کیفیت خدمات آنان نیز رشد خواهد کرد، ادامه داد: همچنین هم اکنون ۶۰۰ نیروی امدادی نیز در استان کرمان در حال گذراندن ۴ مرحله برای دریافت درجه ایثار (نیروهای واکنش سریع) هستند که درجه ایثار نیز بالاترین درجه‌های امدادی و نجاتگری ایران است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان امسال درجه امدادی و نجاتگری ۵۰ هزار امدادگر و نجاتگر کشور اهداء شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید