امیدی تازه دردرمان زگیل

  0
  11996
  اميدي تازه دردرمان زگيل نتايج اوليه تحقيقات محققان نشان مي‌دهد استفاده از يک داروي آزمايشي ضدويروس، با نام رانپريناز (ranpirnase)، مي‌تواند زگيل‌هاي ايجاد شده را در اثر ويروس پاپيلوماي انساني به‌طور کامل پاک کند و از بين ببرد. اگر اين نتايج در مطالعات ديگر هم تاييد شوند، رانپريناز نخستين دارويي است که عليه HPV خواهد جنگيد. درمان‌هاي کنوني، مي‌توانند زگيل‌ها را از بين ببرند، اما دوباره عود می‌کنند. هرچند اين گزارش، نخستين گزارش در مورد تاثير رانپريناز بر HPV است، شهرت آن بيشتر در مورد تاثيرش بر مزوتليوما در مطالعات 28 ساله است.
  اميدي تازه دردرمان زگيل

  امیدی تازه دردرمان زگیل

  نتایج اولیه تحقیقات محققان نشان می‌دهد استفاده از یک داروی آزمایشی ضدویروس، با نام رانپریناز (ranpirnase)، می‌تواند زگیل‌های ایجاد شده را در اثر ویروس پاپیلومای انسانی به‌طور کامل پاک کند و از بین ببرد. اگر این نتایج در مطالعات دیگر هم تایید شوند، رانپریناز نخستین دارویی است که علیه HPV خواهد جنگید. درمان‌های کنونی، می‌توانند زگیل‌ها را از بین ببرند، اما دوباره عود می‌کنند. هرچند این گزارش، نخستین گزارش در مورد تاثیر رانپریناز بر HPV است، شهرت آن بیشتر در مورد تاثیرش بر مزوتلیوما در مطالعات ۲۸ ساله است.
  رانپریناز بوسیله سلول‌های انسانی جذب شده، درنتیجه سنتز RNA را خاموش کرده و از همانندسازی ویروس‌ها پیشگیری می‌کند. البته این دارو هنوز به عنوان داروی ضدسرطان تایید نشده، اما محققان در موسسه بیوتکنولوژی تامیر به اثرات بالقوه آن علیه چندین بیماری ویروسی، از جمله ابولا پی برده‌اند.
  در این مطالعه، محققان دریافتند که رانپریناز از همانندسازی HPV در کشت‌های انسانی و سلول‌های خرگوش جلوگیری می‌کند. آنها سپس از لوسیونی حاوی رانپریناز ۱ میلی‌گرم در میلی‌لیتر روی جسد انسانی استفاده کردند. بیش از ۷۵ درصد از لوسیون به داخل درم نفوذ کرد. درنهایت با کاربرد لوسیون در موش‌ها و خرگوش‌ها، مشخص شد خاصیت التهاب‌زایی هم ندارد. محققان لوسیون را برای تجویز در بزرگسالان مبتلا به زگیل‌های HPV تناسلی خارجی و پری‌آنال معرفی و از آنها خواستند دو بار در روز از آنها استفاده کنند. بیماران هفته‌ای یکبار، به مدت ۸ هفته ارزیابی شدند. در هفته ۸، هیچ‌یک از بیماران دیگر زگیل نداشتند و همگی بهبود کامل یافته بودند. تنها واکنش جانبی به دارو، التهاب بود که در یک بیمار مشاهده شد.
  تیم تحقیقاتی مذکور به دنبال آن است تا در سال جاری، فاز ۱ و ۲ ترکیبی کارآزمایی را آغاز کند. آنها دو هدف عمده را در این طرح دنبال می‌کنند. اول آنکه، نرخ عود بیماری چقدر است و دوم آنکه، آیا می‌توان بار این بیماری را با داروی مذکور کاهش داد یا خیر. در مرحله نخست، پژوهشگران تنها با بررسی مشاهده‌ای اثرات دارو را مورد بررسی قرار دادند، اما در کارآزمایی فاز ۲/۱، آنها بار ویروسی را در سرم بیماران تعیین خواهند کرد. نتایج این مطالعه در هفتاد و سومین نشست آکادمی آمریکایی درماتولوژی معرفی و مطرح شد

  تهیه کننده مطلب:دکتر شادی کلاهدوزان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید