انعقاد تفاهم‌نامه های همکاری با دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی/ افزایش تبادل استاد و دانشجو در آینده نزدیک

0
110

انعقاد تفاهم‌نامه های همکاری با دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی/ افزایش تبادل استاد و دانشجو در آینده نزدیک

رییس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی درباره تفاهم‌نامه‌های همکاری خود با دانشگاه‌های خارجی توضیح داد.

 

علی عباسپور رییس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار نشریه پزشکان؛ با اشاره به انعقاد قرارداد با یونسکو و هاب منطقه‌ای در زمینه انرژی های پاک گفت: با برخی از ارگان‌هایی که زیر نظر سازمان ملل هستند، قرار داد همکاری بسته‌ایم.

وی ادامه داد: علاوه بر این ارگان‌ها با بیشتر دانشگاه‌های اروپا و آمریکایی تفاهم نامه های متعددی را امضا کردیم.

رییس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نمونه هایی از تفاهم نامه های همکاری با دانشگاه‌های خارجی اظهار داشت: همکاری با دانشگاه میشیگان آمریکا، سوربن فرانسه و برخی دانشگاه‌های هلند و لهستان نمونه‌هایی از این تفاهم‌نامه‌ها است.

وی بیان کرد: در این تفاهم نامه ها ضمن انجام اقداماتی موثر و زمینه‌ساز، به تبادل استاد و دانشجو بین ۲ دانشگاه پرداخته می شود که البته این مسئله در مراحل ابتدایی است و قصد افزایش این تبادلات را در آینده داریم.

عباسپور یادآور شد: تمام دانشجویان خود به ویژه در مقطع دکتری را به استفاده از این تسهیلات و گذراندن دوره ها تشویق می کنیم تا آنها بتوانند با بهره گیری امکاناتی بیشتر بخشی از تحقیقاتشان را خارج این دانشگاه انجام دهند.

گفتنی است؛ پیش از این حمیدمیرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ۲۲۴ تفاهم نامه و قراردادهای بین المللی اعلام کرد: ۳ دفتر نمایندگی دانشگاه در خارج از کشور، ۵واحد و مرکز برون مرزی و ۱۱ واحد و مرکز بین المللی فعال هستند و طی آزمونهای سراسری سال ۹۲ تا ۹۴ آمار دانشجویان غیرایرانی غیربورسیه در مجموع حدود چهار هزار و ۵۵ نفر است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید