سرخط خبرها
خانه / تازه های پزشکی / باروری وتاثیرمنفی گرما
باروری وتاثیرمنفی گرما

باروری وتاثیرمنفی گرما

باروری وتاثیرمنفی گرما

باروری وتاثیرمنفی گرما،طبق مطالعه‌ای که اخیرا در دانشگاه UCLA صورت گرفته است، آب و هوای گرم شانس باردار شدن را کاهش می‌دهد و این مساله با توجه به معضل گرم شدن هوای کره زمین می‌تواند بدتر هم شود.
بعد از این که مطالعات صورت گرفته نشان دادند ماه‌های آگوست و سپتامبر (۹ ماه بعد از سردترین بخش سال)، دو ماه شلوغ از نظر زاد و ولد در آمریکا است، دکتر بارکا و همکارانش در UCLA داده‌های زاد و ولد مربوط به ۸۰ سال گذشته آمریکا را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که دماهای بالا اثر منفی روی باروری و نرخ تولد دارد و تغییرات آب و هوایی که منجر به افزایش دما شده‌اند و روز به روز هم بر شدت و تعداد موج‌های گرمایی افزوده می‌شود، می‌تواند بارداری را در آینده مشکل سازد. این افزایش دما می‌تواند تولید اسپرم را بوسیله مردان به خطر بی‌اندازد. در این پروژه بارکا و همکارانش نشان دادند که گرم شدن آب و هوا در ماه‌های آگوست و سپتامبر در مورد زنانی که در سه ماهه سوم بارداری‌شان قرار دارند، می‌تواند اثر منفی روی سلامت جنین بگذارد و معمولا جنین آنها وزن کمی خواهد داشت.
دما فقط یکی از فاکتورهای تاثیرگذار روی باروری است و برخلاف دمای بالا، هند و برخی از کشورهای آفریقایی هنوز هم از نرخ تولد بالایی برخوردار هستند. اما در مناطقی که با فقر بالا و امکانات آموزشی و کنترل تولد کم مواجه هستند، چنین آماری عجیب نیست.

باروری وتاثیرمنفی گرما

باروری وتاثیرمنفی گرما

 

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

رویکرد درمانی جدید در درمان استئوآرتریت

رویکرد درمانی جدید در درمان استئوآرتریت

 رویکرد درمانی جدید در درمان استئوآرتریت،محققین دانشگاه A&M تگزاس راه جدید را برای انتقال درمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *