باروری وتاثیرمنفی گرما

0
119
باروری وتاثیرمنفی گرما

باروری وتاثیرمنفی گرما

باروری وتاثیرمنفی گرما،طبق مطالعه‌ای که اخیرا در دانشگاه UCLA صورت گرفته است، آب و هوای گرم شانس باردار شدن را کاهش می‌دهد و این مساله با توجه به معضل گرم شدن هوای کره زمین می‌تواند بدتر هم شود.
بعد از این که مطالعات صورت گرفته نشان دادند ماه‌های آگوست و سپتامبر (۹ ماه بعد از سردترین بخش سال)، دو ماه شلوغ از نظر زاد و ولد در آمریکا است، دکتر بارکا و همکارانش در UCLA داده‌های زاد و ولد مربوط به ۸۰ سال گذشته آمریکا را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که دماهای بالا اثر منفی روی باروری و نرخ تولد دارد و تغییرات آب و هوایی که منجر به افزایش دما شده‌اند و روز به روز هم بر شدت و تعداد موج‌های گرمایی افزوده می‌شود، می‌تواند بارداری را در آینده مشکل سازد. این افزایش دما می‌تواند تولید اسپرم را بوسیله مردان به خطر بی‌اندازد. در این پروژه بارکا و همکارانش نشان دادند که گرم شدن آب و هوا در ماه‌های آگوست و سپتامبر در مورد زنانی که در سه ماهه سوم بارداری‌شان قرار دارند، می‌تواند اثر منفی روی سلامت جنین بگذارد و معمولا جنین آنها وزن کمی خواهد داشت.
دما فقط یکی از فاکتورهای تاثیرگذار روی باروری است و برخلاف دمای بالا، هند و برخی از کشورهای آفریقایی هنوز هم از نرخ تولد بالایی برخوردار هستند. اما در مناطقی که با فقر بالا و امکانات آموزشی و کنترل تولد کم مواجه هستند، چنین آماری عجیب نیست.

باروری وتاثیرمنفی گرما

باروری وتاثیرمنفی گرما

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید