با حکم وزیر بهداشت؛مدیرکل همکاری های بین­ الملل وزارت بهداشت، ابقا شد

0
397
dr.asadi lari

با حکم وزیر بهداشت؛مدیرکل همکاری های بین­ الملل وزارت بهداشت، ابقا شد

وزیر بهداشت در حکمی، دکتر محسن اسدی لاری را در سمت خود به عنوان مدیرکل همکاری های بین­ الملل وزارت بهداشت، ابقا کرد.

به گزارش وبدا، متن این حکم به شرح زیر است؛

جناب آقای دکتر محسن ا­سدی لاری

باتوجه به سوابق ارزنده جنابعالی­، بدینوسیله به عنوان مدیرکل همکاری های بین ­الملل ابقا می‌شوید.

امید است با هماهنگی معاونین محترم و کلیه مدیران و بخش­های مرتبط در داخل و خارج از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با اتکال به خداوند و پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور و وظایف محوله موفق باشید.

حسب شیوه صدور احکام­، انتظارات اینجانب از جنابعالی و حوزه تحت مدیریت به شرح ذیل است:
۱- جمهوری اسلامی ایران در سالهای پس از انقلاب دستاوردهای گرانبهایی در عرصه نظام سلامت دارد که امروز می­ تواند به عنوان یکی از مراکز مهم و مورد توجه کشورهای در حال توسعه در این زمینه باشد.

شایسته است جنابعالی و همکاران ارجمندتان در برجسته تر نمودن و نمایاندن نقاط قوت نظام ارائه خدمات بهداشتی­، درمانی و آموزش پزشکی کشور به جهان راهکارهای جذاب­ تر و عالمانه­ تری برگزینید.

بی­ تردید مدیران و کارشناسان مجرب کشورمان ­امروز می­ توانند حداقل برای کشورهای شرق مدیترانه در توسعه زیرساخت­ها و پیاده نمودن PHC و UHC بعنوان مشاورین ارشد موثر باشند.

۲- نظام سلامت امروز ما از نظر سخت­ افزار و نرم­ افزار به مراتب کمتر از بعضی از کشورهای منطقه شرق مدیترانه نیازمند الگوپذیری از برنامه­ های بیرونی است.

لذا مراقبت فرمائید تا برنامه ­های جهانی قبل از انطباق با شرایط علمی­، فرهنگی­، اجتماعی­، اقتصادی و اعتقادی­ کشورمان پابه عرصه­ های اجرائی نگذارد.

گرچه تعامل با جهان و پرهیز از انزواجوئی نیز باید در صدر برنامه­ های جنابعالی باشد­، مع­ الوصف این تفاوت در منزلت و جایگاه رفیع کشورمان نیز بی تردید باید مورد توجه قرار گیرد.

۳- در سفرهای خارجی و تیم هائی که برای برنامه های مختلف اعزام می شوند:

اولا: ضرورت اعزام باید محرز باشد.

ثانیا: حداقل نفرات اعزام شوند.

ثالثا: استفاده از شرایط VIP همچون بلیط First و بیزینس کلاس حتی برای وزیر و معاونین ممنوع می­ باشد.

رابعا: در صورتیکه امکانات اقامتی همچون اقامتگاه دولتی در سفارتخانه­ ها و غیره وجود دارد، پرداخت هزینه هتل و ­هزینه­ های متفرقه جایز نمی­ باشد و مراعات صرفه­ جوئی و حفظ بیت ­المال باید مورد توجه قرار گیرد.

۴- در شرایط تحریم­ های ظالمانه آمریکا علیه ملت شریف ایران، انتظار می­ رود تمام امکانات و مراودات در جلب مشارکت و همراهی کشورهای دیگر جهت تهیه دارو و تجهیزات پزشکی با راه های دیپلماتیک به کار گرفته شود.

یقینا با تجربه ای که در جنابعالی سراغ دارم در این راستا انشاء الله موثر خواهید بود.

۵- در شرایطی که دولت آمریکا تلاش می­ کند، رابطه دیپلماتیک و اقتصادی کشورمان را با کشورهای جهان قطع کند، برگزاری و میزبانی­ اجلاس­ های بین ­المللی و منطقه­ ای و تنظیم تفاهم­ نامه­ های همکاری با دیگر کشورها در زمینه­ های مرتبط می­تواند در تقویت جایگاه کشورمان و همچنین به تضعیف موقعیت جنگ افروزان آمریکا و صهیونیسم کمک نماید.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

دکتر سعید نمکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید