سرخط خبرها
خانه / اخبار صنفی / برنامہ ملی اختلالات کم بینایان و نابینایان اجرایی می شود

برنامہ ملی اختلالات کم بینایان و نابینایان اجرایی می شود

مشاور وزیر بھداشت در امور توانبخشی :
برنامہ ملی اختلالات کم بینایان و نابینایان اجرایی می شود

مشاور وزیر بھداشت در امور توانبخشی اعلام کرد: ۷۰ درصد مردم از رشتہ اپتومتری استفادہ می کنند. چون حوزہ بینایی بسیار مہم است و ارتباط مستقیمی با عصب دارد.

بہ گزارش نشریہ پزشکان ایرانی جغتایی در آیین افتتاحیہ بیست و دومین کنگرہ سراسری اپتومتری گفت : ما در حوزہ عصب شناسی بیشترین مطالعات را در بینایی داریم. چون این حوزہ با پیچیدگی خاصی مواجہ است.

وی افزود : در حوزہ تکنولوژی ھای مرتبط با کم بینایان و نابینایان کمتر توجہ شدہ است کہ در حال حاضر سازمان بھداشت جھانی در این مورد برنامہ ریزی ھایی دارد کہ مربوط بہ توانبخشی است.

جغتایی ادامہ داد: با کمک اپتومتریست ھا و سایر رشتہ ھا در وزارت بھداشت سعی داریم برنامہ ملی اختلالات کم بینایان و نابینایان را تدوین کنیم.

برنامہ ملی اختلالات کم بینایان و نابینایان اجرایی می شودبرنامہ ملی اختلالات کم بینایان و نابینایان اجرایی می شود

نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

97 درصد داروی کشور تولید داخل است

۹۷ درصد داروی کشور تولید داخل است

اسحاق جہانگیری معاون اول رییس جمہوری در آیین چہل و چہارمین روز ملی اورژانس کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *