بهداشت-سلامت-شعاراصلی گوگل

0
394

بهداشت-سلامت-شعاراصلی گوگل

سازمان ملل متحد بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ میلادی مطالعه گسترده‌ای را در حوزه چشم‌انداز جمعیت جهان انجام داد و در پایان مشخص شد میزان امید به‌ زندگی جهانیان ۷۱ سال است.

اگر قرار باشد این مساله را دقیق‌تر بررسی کنیم، هر مرد ساکن کره خاکی به‌طور میانگین ۵/۶۸ و هر زن ۵/۷۳ سال برای خود طول‌ عمر پیش‌بینی می‌کند.

پیش‌ از این سازمان جهانیWorld Factbook در سال ۲۰۰۹ میلادی اعلام کرده بود که میانگین امید به‌زندگی برای مردم جهان ۷/۷۰ سال است و بر این اساس می‌توان گفت که طی دوره زمانی ۴ سال میانگین امید به‌زندگی مردم جهان فقط ۳/۰ درصد افزایش یافته است.
با این توضیحات، آیا می‌توانید تصور کنید که طی چند سال آتی قرار است میانگین عمر ساکنان کره زمین به ۱۵۰ سال برسد؟
گوگل پیش‌بینی می‌کند
گوگل به عنوان بزرگترین مرکز ارایه خدمات اینترنتی در جهان نیز از همین روند برای افزایش دو برابری طول عمر انسان در دهه‌های آتی استفاده می‌کند و پیش‌بینی کرده که اگر همه چیز درست پیش‌ برود، میانگین عمر انسان می‌تواند به ۱۵۰ سال برسد.

این روزها گفته می‌شود که ساکنان کشورهای اسکاندیناوی در شمال اروپا ساعت‌های کاری کوتاه‌تری نسبت به دیگر کشورها دارند، دستمزد بالاتری دریافت می‌کنند و در شرایط سلامت جسمانی و روانی به‌سرمی‌برند.
این اتفاق که اصل قانون بقای انرژی را نیز تایید می‌کند، باعث شده کارشناسان به این نتیجه برسند که هرچه فعالیت‌های فیزیکی انسان‌ها کمتر شود و بازده مالی برای ارتقا سطح کمی و کیفی زندگی افزایش یابد، میزان امید به زندگی آنها افزایش می‌یابد.

البته این اتفاق می‌تواند مشکلاتی را برای دولت‌ها به‌وجود آورد، زیرا اگر طول عمر ساکنان یک کشور تا این میزان افزایش یابد، پولی که دولت می‌بایست به بازنشسته‌ها پرداخت کند ۲۰ درصد بیشتر می‌شود.
۱۵۰ سال زندگی سالم
شرکت گوگل مدتی قبل از تاسیس شرکتی با نام CaLiCo خبر داد و به صورت رسمی اعلام کرد رسالت اصلی این شرکت مبارزه با امراض و بیماری‌هایی است که با افزایش سن انسان ایجاد می‌شوند و البته در این شرکت محصولاتی به‌تولید شده و روش‌هایی ارایه می‌شود که به واسطه آن انسان می‌تواند به طور میانگین تا ۱۵۰ سال بدون بروز هرگونه بیماری مهلک زندگی کند.

این شرکت محققان و دانشمندان بزرگی را از سراسر جهان در خود جا داده و آن‌ها با تمرکز بر برخی شاخه‌های نوین تکنولوژی از جمله بیوتکنولوژی، نوروتکنولوژی و نانوتکنولوژی می‌کوشند میانگین سن انسان را دست‌کم به ۱۵۰ سال برسانند و در سال‌های بعد حتی آن را بیشتر کنند.
دانشمندان در شرایط آزمایشگاهی به این نتیجه رسیده‌اند که اگر سطح فاکتور رشد شبه‌انسولین(IGF-1) در بدن کاهش یابد، طول عمر به میزان قابل ملاحظه افزایش می‌یابد.

همچنین مشخص شده که اصلاح برخی هورمون‌های رشد در بدن، کنترل میزان جذب و مصرف کالری در رژیم‌های غذایی و سوخت‌وساز مناسب مواد موارد شده توانسته طول عمر موش‌ها را در شرایط آزمایشگاهی تا دو برابر افزایش دهد.

محققانی که این روزها برای شرکت گوگل فعالیت می‌کنند نیز به این نتیجه رسیده‌اند که فرمول یاد شده برای انسان‌ها جواب می‌دهد و بررسی آن‌ها نشان داده برخی ساکنان کره خاکی که هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ سال دارند، به صورت ناخودآگاه همین فرمول را دنبال کرده‌اند.
سرمایه‌گذاری بزرگ گوگل
شرکت گوگل برای آنکه بتواند به صورت مدون در این زمینه فعالیت کند و پروژه‌های تحقیقاتی خود را در مسیر مشخص پیش ببرد، سال گذشته شرکتی را با نام CaLiCo تاسیس کرد.

این نام مخفف California Life Company است که یک مرکز تحقیق و توسعه برای افزایش طول عمر انسان محسوب می‌شود.

گوگل در اساس‌نامه شرکت CaLiCo اعلام کرده که هدف از سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری در آن افزایش طول عمر انسان تا ۱۵۰ سال است و هیچ پروژه دیگری در این مرکز دنبال نمی‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید