«بیل‌گیتس»: باید جمعیت جهان را از طریق واکسیناسیون کاهش دهیم

0
425

«بیل‌گیتس»: باید جمعیت جهان را از طریق واکسیناسیون کاهش دهیم

مدیر شرکت مایکروسافت اظهار داشته است: اگر اقدامات مناسبی بر روی «واکسیناسیون» جدید، بهداشت و درمان و مراقبتهای تولید مثل انجام گیرد، می‌توان جمعیت حال حاضر زمین یعنی ۶.۸ میلیارد نفر را ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داد.

به گزارش خبرنگار نشریه پزشکان «ویلیام هنری بیل گیتس» در ۲۸ اکتبر سال ۱۹۵۵ در سیاتل امریکا به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه عمومی Lakeside پشت سر گذاشت و در آنجا با کامپیوتر آشنا شد.

گیتس در سال ۱۹۷۳ وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استیو بالمر (Steve Ballmer) که در حال حاضر رئیس قسمت اداری مایکروسافت است، آشنا شد. گیتس زمانی که در دانشگاه هاروارد تحصیل می‌کرد، یک نسخه از زبان BASIC را برای کامپیوتر MITS Altair طراحی کرد.

وی در سال ۱۹۷۵ به همراه دوست دوران کودکی خود به نام پل‌آلن شرکت کوچکی بنام Microsoft با شعار «در هر خانه یک کامپیوتر» با تنها ۴۰ کارمند تاسیس کرد که در حال حاضر این شرکت دارای بیش از ۴۰ هزار کارمند در ۶۰ کشور جهان است و درآمد خالص آن، ۲۵.۳ میلیارد دلار در پایان سال مالی ۲۰۰۱ بود؛ مایکروسافت یکی از موفق‌ترین شرکتهای ایالات متحده امریکا و یکی از راهبران صنعت کامپیوتراز گذشته تا کنون بوده است.

گیتس تمام منافع حاصل از دو کتاب خود را به مؤسسات غیرانتفاعی که استفاده از تکنولوژی در آموزش و افزایش مهارتها را حمایت می‌کردند، اختصاص داد؛ وی مؤسسه خیریه‌ای را با سرمایه ۲۸٫۸ میلیارد دلار ایجاد کرد تا فعالیتهای خود در زمینه‌های به‌اصطلاح بهداشت جهانی و آموزش را گسترش کند.

از این زمان به بعد، گیتس نظرات مختلفی در حوزه پزشکی ارائه می‌کرد که از جمله تحقیقات و بررسیهای وی در زمینه واکسیناسیون بود.

گیتس در یکی از سخنرانیهای اخیر خود(فیلم این اظهارات در ادامه آمده است) درباره اثرات مخرب گاز کربن دی اکسید اظهار داشته است: «این گاز موجب افزایش دمای زمین می‌شود که این موضوع آثار بسیار مخربی بر روی کره زمین خواهد داشت؛ ما باید به دنبال راه حلی باشیم که میزان این گاز را در سراسر دنیا به صفر برسانیم.»

وی در این سخنرانی خود معادله‌ای را به نمایش گذاشت که دارای چهار مؤلفه بود که در یک دیگر ضرب می‌شدند؛ یعنی اگر یکی از این مؤلفه‌ها به عدد صفر برسد دیگر مؤلفه‌ها نیز بی‌اثر خواهند شد؛ این معادله به این شکل است:

CO2 = P x S x E x C؛ مطابق این معادله دارای چهار مؤلفه P = People یعنی مردم؛ S = Services per person خدماتی که هر فرد احتیاج دارد؛ E = Energy per service انرژی که هر فرد مصرف می‌کند و C = CO2 per energy unit گاز کربن دی اکسید در هر واحد انرژی است.

گیتس با ارائه این معادله می‌گوید: «باید سعی کنیم که میزان این مؤلفه‌ها را کاهش دهیم که در نهایت میزان گاز کربن دی اکسید در جهان را به صفر برسانیم؛ نخستین مؤلفه میزان جمعیت در جهان است؛ در حال حاضر ۶.۸ میلیارد نفر در جهان زندگی می‌کنند و این عدد در آینده‌ای نزدیک به ۹ میلیارد نفر در دنیا می‌رسد اما اگر ما اقدامات مناسبی بر روی واکسیناسیون جدید، بهداشت و درمان و مراقبتهای تولید مثل  انجام دهیم، می‌توان جمعیت حال حاضر زمین یعنی ۶.۸ میلیارد نفر را ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داد.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید