بیماران مبتلا بہ تالاسمی در مصرف داروھا سردرگم ھستند

0
304
بیماران مبتلا بہ تالاسمی در مصرف داروھا سردرگم ھستند

مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران اعلام کرد : در حال حاضر کہ بیماران مبتلا بہ تالاسمی بہ مصرف داروھای خوراکی روی آوردند، بہ دلیل کمبود ومشکلات دارویی مجبور می شوند از داروی تزریقی کہ بسیار گران است، مصرف کنند. بنابراین این بیماران در مصرف داروھا سردرگم ھستند.

یونس عرب در گفت و گو با نشریہ پزشکان ایرانی با بیان این مطلب گفت : ھیچکس نمی تواند ادعا کند کہ بیماران مبتلا بہ تالاسمی در وضعیت خوبی بسر می برند. چرا کہ با مشکلات دارویی دست و پنجہ نرم می کنند و ترس ما از روزی است کہ این بیماران بہ دلیل مشکلات دارویی تلف بشوند.

وی اظہار داشت : بیمار تالاسمی وضعیت مالی مناسبی ندارد که به درمان قبلی خود برگردد، بنابراین شورای عالی بیمه موظف است این داروهای خوراکی را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

وی افزود : حدود ۵ ھزار نفر از بیماران مبتلا بہ تالاسمی از داروی خوراکی مصرف می کنند کہ مبلغ آن ۷ ھزار تومان است. اما داروی مشابہ آن با پوشش بیمہ ۴۲۰۰ تومان در بازار وجود دارد.

عرب با بیان اینکہ داروی آهن‌زدای جدید در داروخانه‌ها موجود نیست، بیان داشت : اگر داروھای بیماران تحت پوشش بیمہ نباشد، این بیماران تلف می شود. در حالی کہ این افراد باید تا پایان عمر خود تحت درمان باشند.

وی ادامہ داد: ۲۰ هزار نفر از مبتلایان به تالاسمی را تحت پوشش حمایت خود قرار داده است و این در حالی است کہ نوزادان مبتلا به تالاسمی کاهش یافته و اکنون بیشتر این بیماران در گروه‌های سنی بالغ قرار داشته و نیاز به اشتغال دارند.

عرب گفت : هر روزی که از عمر بیمار تالاسمی کم می‌شود ھیچکسی اعم از شرکت تولیدکننده دارو یا پزشکان و وزارت بھداشت در این زمینه پاسخگو نیست کہ برخی با وجود مشکلات دارویی ادعا می کنند کہ بیماران مبتلا بہ تالاسمی در وضعیت خوبی بسر می برند.

مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران:

بیماران مبتلا بہ تالاسمی در مصرف داروھا سردرگم ھستندبیماران مبتلا بہ تالاسمی در مصرف داروھا سردرگم ھستند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید