تائید پودر نازال اونزترا اکسیل برای درمان حاد میگرن

  0
  515

  تائید پودر نازال اونزترا اکسیل برای درمان حاد میگرن

   نشریه پزشکان

  Nano: سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد، اونزترا اکسیل (Onzetra Xsail) را که پودر نازال سوماتریپتان است و با نام مولکولی AVP825 مطرح بوده و ساخت شرکت آوانیر، برای درمان حاد میگرن با یا بدون اورا در بزرگسالان تایید کرده است.

  اونزترا اکسیل، یک سیستم انتقال داروی داخل بینی است که دوز اندک ۲۲ میلی‌گرمی پودر سوماتریپتان را از طریق سیستم جدید انتقال داروی اکسیل منتقل می‌کند. اونزترا اکسیل، فرمولاسیون سریع‌الاثر پودر خشک سوماتریپتان است که بیش از همه در درمان میگرن کاربرد دارد. سیستم انتقال پودر تنفسی اکسیل، اجازه می‌دهد دارو به درون بینی که غنی از عروق خونی است، نفوذ کند. با انتقال دارو به این منطقه، درمانی سریع و در عین حال هدفمند و موثر برای بهبود پایدار در اختیار بیماران قرار می‌گیرد. در عین حال، میزان دارویی که از گلو پایین می‌رود، به حداقل می‌رسد.

  روهان پالکار، مدیرعامل شرکت آوانیر می‌گوید: «ما از این تایید بسیار خرسند هستیم. زیرا که این دارو دومین فرآورده ما محسوب می‌شود که تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را گرفته است. در تلاش هستیم هرچه سریع‌تر اونزترا اکسیل را در بازارهای مصرف در اختیار بیماران قرار دهیم. هدف ما پیشرو شدن در عرصه محصولات دستگاه عصبی مرکزی است و این تایید، ما را یک قدم به رسیدن به این هدف نزدیک‌تر کرده است.»

  در مطالعه TARGET، ۲۳۰ بیمار که از سردردهای میگرنی رنج می‌بردند، به طور کاملا تصادفی تحت درمان با اونزترا یا دارونما قرار گرفتند. براساس نتایج به دست آمده، بخش بزرگی از بیماران ۳۰ دقیقه پس از مصرف اونزترا، بهبود درد را گزارش کردند.

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید