تائید پمپ قلبی Impella در نارسایی قلب راست

  0
  499
  تائید پمپ قلبی Impella در نارسایی قلب راست
  تائید پمپ قلبی Impella در نارسایی قلب راست

  تائید پمپ قلبی Impella در نارسایی قلب راست

  سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد پیش‌فروش پمپ قلبی Impella RP را که محصولی است از Abiomed، برای درمان نارسایی قلب راست تائید کرده است.با این تائیدیه، پمپ قلبی Impella RP تنها وسیله حمایتی بطنی موقتی پرکوتانئوس است که سازمان غذا و دارو ایمنی و اثربخشی آن را برای نارسایی قلب راست تائید کرده است.
  سیستم Impella RP برای فراهم آوردن حمایت موقتی از بطن راست تا ۱۴ روز در بیمارانی اندیکاسیون تجویز دارد که سطح بدن آنها مساوی یا بیشتر از ۵/۱ مترمربع است و به دنبال جایگذاری وسیله کمکی بطن چپ، انفارکتوس میوکارد، پیوند قلب یا جراحی قلب باز، مبتلا به نارسایی حاد قلب راست شده‌اند.
  نارسایی قلب راست با افزایش موربیدیتی و مورتالیتی همراه است. پمپ قلبی Impella RP به‌گونه‌‌ای طراحی شده تا جریان و فشار مورد نیاز را برای جبران نارسایی قلب راست فراهم آورد. جایگذاری این وسیله به پروسیجر جراحی نیازی ندارد و بیش از ۴ لیتر خون را در هر دقیقه برای حمایت همودینامیک فراهم می‌آورد.
  ایمنی و اثربخشی پمپ قلبی Impella RP در یک مطالعه آینده‌نگر چندمرکزی RECOVER RIGHT بررسی شده که شامل ۳۰ بیمار مبتلا به نارسایی قلب راست مقاوم به درمان پزشکی بوده است.
  در این کوهورت از بیماران مبتلا به نارسایی قلب راست تهدید کننده حیات، وسیله Impella RP نشان داد در ایجاد حمایت فوری از همودینامیک بیماران ایمن و ساده است.
  وسیله مورد تائید، با امکان جایگذاری از راه پوست و از طریق یک رگ، به پزشکان این امکان را می‌دهد تا با پروسیجری با حداقل تهاجم، به درمان بیمارانی بپردازند که با محدودیت‌های درمانی مواجه بوده‌اند.
  اطلاعات تهاجمی از مطالعات سازمان غذا و دارو نشان داده‌اند که Impella RP به‌طور بالقوه مزایای بقا برای بیمارانی دارد که به حمایت همودینامیک نیاز دارند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید