تائید یک داروی جدید برای مُلتیپل مایلوما

  0
  786
  Xpovio selinexor

  تائید یک داروی جدید برای مُلتیپل مایلوما

  داروی Xpovio (selinexor) شرکت کاریوفارم تراپیوتیکس در ترکیب با کورتیکواستروئید دگزامتازون برای درمان بیماران بزرگسال مبتلا به مُلتیپل مایلومای عود شونده مقاوم به درمان (RRMM) موفق به دریافت تائیدیه تسریع شده FDA شد

  هم‌اکنون هیچ درمان قطعی برای مُلتیپل مایلوما وجود ندارد اما درمان‌های هدفمندی از سوی FDA تائید شده‌اند که می‌توانند سرعت پیشرفت این بیماری را کاهش دهند. اگرچه برخی بیماران به کلیه درمان‌های موجود پاسخ نمی‌دهند و بیماری آنها همچنان پیشرفت می‌کند

  ملتیپل مایلوما سرطانی است که در سلول‌های پلاسما (گلبول‌های سفید خون که آنتی‌بادی‌ها را تولید می‌کنند) آغاز می‌شود. سلول‌های پلاسمای غیرنرمال در مغز استخوان توسعه می‌یابند و تومورها در بسیاری از استخوان‌های بدن شکل می‌گیرند.

  انتهای خبر


  نشریه پزشکان ایرانی

  دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

  نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمتان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

  دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

  توجه:ما را در فضای مجازی در آدرس های ذیل دنبال کنید و با ما در ارتیاط باقی بمانید:

  آدرس سایت نشریه پزشکان ایرانی به آدرس ذیل مراجعه فرمائید.

  www.pezeshkan-irani.com

  جهت عضویت در کانال تلگرام به آی دی زیر مراجعه فرمائید:

  pezeshkaniraniweekly@

  جهت عضویت در صفحه اینستاگرام نشریه پزشکان ایرانی به آی دی ذیل مراجعه فرمائید.

  pezeshkan_irani@

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید