تائیدTrelegy ElliptaبرایCOPD

0
637
تائیدTrelegy ElliptaبرایCOPD
تائیدTrelegy ElliptaبرایCOPD

تائیدTrelegy ElliptaبرایCOPD

کمیسیون اروپا مجوز بازاریابی داروی fluticasone furoate/umeclidinium/vilanterol یا FF/UMEC/VI را با نام تجاری Trelegy Ellipta و محصول GlaxoSmithKline PLC و Innoviva، به منظور درمان بیماری انسدادی پولمونری مزمن (COPD) صادر کرد.
داروی FF/UMEC/VI درمان سه‌گانه استنشاقی ویک بار در روز است که برای درمان نگهدارنده در بزرگسالان مبتلا به COPD متوسط تا شدید که با ترکیبی از کورتیکواستروئیدهای استنشاقی و یک آگونیست بتا -۲ طولانی‌اثر به خوبی کنترل نمی‌شوند، اندیکاسیون تجویز دارد. قدرت مجاز FF/UMEC/VI عبارت است از ۹۲ میکروگرم fluticasone furoate که یک کورتیکواستروئید استنشاقی است، ۵۵ میکروگرم umeclidinium (یک آنتاگونیست موسکارینی) و ۲۲ میکروگرم vilanterol (یک آگونیست بتا -۲ طولانی‌اثر).
سازمان غذا و داروی آمریکا این ترکیب را برای درمان COPD در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۷ تائید کرده بود.
داروی Trelegy Ellipta  نخستین داروی تائید شده در اروپا است که همزمان ۳ مولکول اثربخش را به صورت داروی استنشاقی تکی و یک بار در روز به بیمار تحویل می‌دهد. به اعتقاد متخصصان، داروی جدید تحولی نوین در مدیریت COPD به حساب می‌آید.
با در نظر گرفتن این موضوع که بیماران مبتلا به COPD برای درمان مطلوب نیاز به تجویز ۳ کلاس دارویی دارند، Trelegy Ellipta به راحتی امکان استفاده از ۳ کلاس دارویی را در یک فرم استنشاقی فراهم می‌آورد. این داروی نوین، پیشرفت مهمی در درمان‌های استنشاقی به حساب می‌آید.
انتظار می‌رود از اواخر ۲۰۱۷ داروی Trelegy Ellipta در اروپا توزیع شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید