خانه / تازه های دارویی / تایید نخستین فرم ژنریک ابیلیفای در درمان بیماری‌های منتال

تایید نخستین فرم ژنریک ابیلیفای در درمان بیماری‌های منتال

تایید نخستین فرم ژنریک ابیلیفای در درمان بیماری‌های منتال

سازمان غذا و داروی ایالات متحده اعلام کرد نخستین فرم ژنریک داروی ابیلیفای (Abilify) را با نام علمی (aripiprazole) مورد تایید خود قرار داده است. آریپیپرازول، نوعی داروی آنتی‌سایکوتیک آتیپیکال است که برای درمان اسکیزوفرنی و اختلالات دوقطبی مورد تجویز قرار می‌گیرد. شرکت‌های داروسازی Alembic، Hetero Labs، Teva و Torrent، این تاییدیه را برای بازاریابی آریپیپرازول، در دوزهای مختلف دریافت کرده‌اند.
دستیابی به درمان مناسب، در درمان بیماران مبتلا به وضعیت‌های مزمن، بسیار مهم است. پزشکان و بیماران باید بتوانند مطمئن شوند که داروهای ژنریک مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا همان استانداردهای سخت داروهای اصلی و برند را در مورد آنها نیز رعایت کرده‌اند.
تمامی داروهای آنتی‌سایکوتیک حاوی هشدارهایی در مورد افزایش خطر مرگ مرتبط با استفاده از این داروها در بیماران مسنی است که مبتلا به سایکوز مرتبط با دمانس هستند. هنوز هیچ دارویی در این کلاس برای درمان بیماران مبتلا به سایکوز مرتبط با دمانس تایید نشده است.
جعبه حاوی داروی آریپیپرازول حاوی هشدارهایی در مورد افزایش خطر افکار و رفتار خودکشی در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان جوان است که داروهای ضدافسردگی نیز مصرف می‌کنند. این بیماران باید از نظر بدتر شدن یا ظهور افکار و رفتارهای خودکشی به‌طور مرتب مورد بررسی قرار گیرند. آریپیپرازول باید با ارایه توضیحات کامل در مورد موارد استفاده و خطرات آن برای بیماران تجویز شود.
در کارآزمایی‌های بالینی که در مورد این دارو انجام شده تا به تایید برسد، شایع‌ترین عوارض جانبی آن در بزرگسالان عبارت بودند از تهوع، استفراغ، یبوست، سردرد، سرگیجه، آکاتژیا، اضطراب، بی‌خوابی، و بی‌قراری.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

کلسترول بد،انقلاب دارویی

کلسترول بد،انقلاب دارویی

کلسترول بد،انقلاب دارویی داروهای ضدهیپرکلسترولمی جدید وارد صحنه بازی شده‌اند کلسترول بد،انقلاب دارویی،پس از گذشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *