تایید آنتی‌بیوتیک Lefamulin برای CABP

  0
  812
  تایید آنتی‌بیوتیک Lefamulin برای CABP

  تایید آنتی‌بیوتیک Lefamulin برای CABP،سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد آنتی‌بیوتیک Lefamulin را با نام تجاری Xenleta و محصول Nabriva Theraputics، که یک آنتی‌بیوتیک جدید خوراکی و داخل وریدی برای درمان بزرگسالان مبتلا به پنومونی باکتریایی اکتسابی از جامعه است، تائید کرده است.

  Lefamulin یک آنتی‌بیوتیک پلوروموتیلین نیمه‌صناعی است که اولین در کلاس دارویی خود بوده و برای CABP ایجاد شده در اثر میکروارگانیسم‌های زیر اندیکاسیون تجویز دارد:

  استرپ پنومونیه، استاف اورئوس (ایزوله‌های حساس به متی‌سیلین)، هموفیلوس آنفلوآنزا، لژیونلا پنومونیه، مایکوپلاسما پنومونیه، و کلامیدوفیلا پنومونیه. مکانیسم عملکرد این دارو متفاوت از دیگر آنتی‌بیوتیک‌های تائید شده است و منجر به گرایش پائین برای مقاوم شدن، همچنین فقدان مقاومت متقاطع با بتالاکتام، فلوروکینولون، گیکوپپتید، ماکرولید، و تتراسیکلین‌ها می‌شود. Xenleta دارای طیف فعالیت داخل سلولی هدفمند علیه پاتوژن‌های گرم مثبت، گرم منفی و آتیپیک است که با اصول مباشرت ضدمیکروبی همخوانی دارد.

  ایمنی و اثربخشی این دارو در دو مطالعه با حضور بیماران مبتلا به CABP بررسی شد. در آن مطالعات، lefamulin با moxifloxacin با یا بدون linezolid مقایسه شدند.

  این مطالعات نشان دادند که نرخ موفقیت بالینی در بیماران درمان شده با lefamulin، مشابه بیماران درمان شده با moxifloxacin با یا بدون linezolid بوده است.

  شایع‌ترین عوارض جانبی با استفاده از این دارو، عبارت بودند از اسهال، تهوع، واکنش‌ها در محل تزریق، افزایش سطح آنزیم‌های کبدی، و استفراغ. Lefamulin ممکن است منجر به طولانی‌شدن فاصله QT شده و بناید در این دسته از بیماران و بیماران مبتلا به آریتمی‌ها تجویز شود.

  منبع:FDA News Room

  تایید آنتی‌بیوتیک Lefamulin برای CABP

  تایید آنتی‌بیوتیک Lefamulin برای CABP

  تایید آنتی‌بیوتیک Lefamulin برای CABP

  نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

  نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

  دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید