تایید داروی Zerbaxa برای پنومونی باکتریال

  0
  997
  تایید داروی Zerbaxa برای پنومونی باکتریال

  تایید داروی Zerbaxa برای پنومونی باکتریال،سازمان غذا و داروی آمریکا اندیکاسیون جدیدی را برای آنتی‌بیوتیک Zerbaxa و محصول مرک، برای درمان پنومونی باکتریال اکتسابی از بیمارستان و پنومونی باکتریال مرتبط با ونتیلاتور در بزرگسالان ۱۸ سال و بالاتر تائید کرد.

  Zerbaxa ترکیبی است از سفالوسپورین ceftolozane و مهارکننده بتا – لاکتاماز tazobactam. این دارو در سال ۲۰۱۴ نخستین بار برای عفونت‌های داخل شکمی و ادراری عارضه‌دار تائید شد.

  پنومونی باکتریال اکتسابی از بیمارستان و پنومونی باکتریال مرتبط با ونتیلاتور دومین نوع شایع عفونت‌های اکتسابی از بیمارستان در آمریکا به حساب می‌آیند. این عفونت‌های جدی می‌توانند منجر به مرگ برخی از بیماران شوند.

  درمان‌های جدید برای درمان این عفونت‌ها برای رفع نیازهای بیمار به دلیل افزایش مقاومت ضدمیکروبی بسیار مهم هستند.

  به همین دلیل، در میان تلاش‌های دیگر برای پرداختن به مقاومت ضدمیکروبی، ما بر تسهیل توسعه درمان‌های نوین ایمن و موثر برای ارائه گزینه‌های بیشتر به بیماران جهت مبارزه با بیماری‌های خطرناک تمرکز کرده‌ایم.

  رایج‌ترین واکنش‌های جانبی مشاهده‌شده در کارآزمایی پنومونی باکتریال اکتسابی از بیمارستان و پنومونی باکتریال مرتبط با ونتیلاتور در میان بیمارانی که با Zerbaxa درمان شدند، افزایش سطوح آنزیم کبد، نارسایی یا اختلال کلیوی و اسهال بودند.

  Zerbaxa نباید در بیمارانی با افزایش حساسیت شناخته‌شده به اجزای آن و همچنین افزایش حساسیت به piperacillin / tazobactam یا دیگر داروهای کلاس ضدباکتری بتا – لاکتام مورد استفاده قرار گیرند.

  منبع:FDA News Room

  تایید داروی Zerbaxa برای پنومونی باکتریالتایید داروی Zerbaxa برای پنومونی باکتریال

  نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

  نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

  دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید