تایید دارو برای بیماری‌های قلبی مزمن

  0
  459
  تایید دارو برای بیماری‌های قلبی مزمن

  تایید دارو برای بیماری‌های قلبی مزمن

  تایید دارو برای بیماری‌های قلبی مزمن،سازمان غذا و داروی آمریکا تایید کرد rivaroxaban (با نام تجاری Xarelto و محصول Janssen) در ترکیب با آسپیرین برای کاهش خطر حوادث ماژور قلبی و عروقی در بزرگسالان مبتلا به بیماری شریان کرونر مزمن یا بیماری شریان محیطی اجازه مصرف دارند.
  Rivaroxaban نخستین و تنها آنتی‌کوآگولانت خوراکی غیر آنتاگونیست ویتامین K است که برای این وضعیت تجویز می‌شود.
  اتحادیه اروپا رژیم درمانی Rivaroxaban به علاوه آسپیرین را برای بیماری شریان کرونر و بیماری شریان محیطی تائید کرده است. این تائید براساس نتایج مطالعه phase 3 COMPASS بوده که نشان داد Rivaroxaban با دوز ۵/۲ میلی‌گرم دو بار در روز به علاوه ASA با دوز ۱۰۰ میلی‌گرمی یک بار در روز، در مقایسه با ASA با دوز ۱۰۰ میلی‌گرمی یک بار در روز به تنهایی، می‌توانند ترکیبی از حوادث استروک، مرگ قلبی و عروقی و انفارکتوس میوکارد را در بیماران مبتلا به بیماری شریان کرونر و بیماری شریان محیطی، تا ۲۴ درصد کاهش دهند. در واقع، ۴۲ درصد کاهش در استروک، ۲۲ درصد کاهش در مرگ قلبی و عروقی و ۱۴ درصد کاهش در انفارکتوس میوکارد گزارش شد.
  خطر خونریزی ماژور با این رژیم درمانی ترکیبی بیشتر از آسپیرین به تنهایی بود، اما افزایش قابل توجهی در خنریزی‌های کشنده یا داخل مغزی دیده نشد.
  به نظر می‌رسد تجویز آسپیرین به تنهایی نمی‌تواند بر خطر زمینه‌ای ترومبوتیک که با بیماری شریان کرونر و بیماری شریان محیطی همراه است، غلبه کند و باید از Rivaroxaban در این راه کمک گرفت.

  تایید دارو برای بیماری‌های قلبی مزمن

  تایید دارو برای بیماری‌های قلبی مزمن

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید