تایید فرم تزریقی Recarbrio

0
281
تایید فرم تزریقی Recarbrio

تایید فرم تزریقی Recarbrio

تایید فرم تزریقی Recarbrio،سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد فرم تزریقی Recarbrio را که ترکیبی است از imipenem، cilastatin و relebactam، و در دوز ۲۵/۱ گرمی موجود است، تائید کرده است.

این دارو در افراد ۱۸ سال و بالاتر مبتلا به عفونت‌های ادراری پیچیده، از جمله پیلونفریت، که در اثر میکروارگانیسم‌های گرم مثبت حساس، مانند: Enterobacter cloacae، Escherichia coli، Klebsiella aerogenes، Klebsiella pneumoniae و Pseudomonas aeruginosa ایجاد شده‌اند و این بیماران گزینه‌های درمانی محدود یا بدون جایگزینی دارند، تجویز می‌شود.

تجویز Recarbrio در افرادی با سابقه افزایش حساسیت شدید شناخته شده به هر یک از اجزای این دارو، کنترااندیکه است. واکنش‌های افزایش حساسیت جدی و اغلب کشنده در بعضی از بیماران دریافت کننده درمان با بتا-لاکتام‌ها گزارش شده است.

واکنش‌های جدی سیستم عصبی مرکزی، مانند تشنج، گیجی و فعالیت میوکلونیک در درمان با imipenem/cilastatin دیده شده، خصوصا زمانی که دوزهای imipenem بیشتر از حد مجاز باشد.

این واکنش‌ها اغلب در بیمارانی گزارش شده که مبتلا به اختلالات CNS هستند، مانند ضایعات مغزی یا دارای سابقه تشنج و/یا عملکرد جبران‌شده کلیوی. مصرف همزمان Recarbrio با valproic acid یا divalproex sodium ممکن است خطر تشنج‌های غیرمنتظره را افزایش دهد. علاوه براین، اسهال ناشی از Clostridium difficile با استفاده از تقریبا همه آنتی‌بیوتیک‌ها، از جمله imipenem/cilastatin همراه با relebactam گزارش شده است و ممکن است طیفی از اسهال خفیف تا کولیت کشنده باشد.

Recarbrio ترکیبی است از imipenem/cilastatin و relebactam. Imipenem یک داروی آنتی‌باکتریال پنم است، cilastatin sodium یک مهارکننده دهیدروپپتیداز کلیوی و relebactam، یک مهارکننده بتالاکتاماز است.

Cilastatin متابولیسم کلیوی imipenem را محدود کرده و فعالیت آنتی‌باکتریال ندارد. Recarbrio محصول Merck است.

تایید فرم تزریقی Recarbrioتایید فرم تزریقی Recarbrio

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید