تایید Aflibercept برای رتینوپاتی دیابتیک

0
314
تایید Aflibercept برای رتینوپاتی دیابتیک

تایید Aflibercept برای رتینوپاتی دیابتیک،سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد محلول تزریقی aflibercept را با نام تجاری Eylea و محصول Regeneron برای درمان همه مراحل رتینوپاتی دیابتیک تائید کرده است.

Aflibercept، یک مهارکننده فاکتور رشد اندوتلیال عروقی است که اخیرا برای درمان دژنراسیون ماکولار مرتبط با سن نئوواسکولار یا مرطوب، ادم ماکولار پس از انسداد ورید مرکزی شبکیه، و ادم ماکولار دیابتیک تائید شده است.

پیش‌گیری از بدتر شدن رتینوپاتی دیابتیک با Eylea، یک دلیل قانع‌کننده را برای درمان زودهنگام بیماران مبتلا به این بیماری فراهم می‌کند، به خصوص از آنجا که درمان با این دارو بهبود قابل‌توجهی را هر ۱۶ هفته در کارآزمایی اساسی PANORAMA نشان دادند. نتایج این کارآزمایی نشان داد که دوره‌های درمانی ۸ یا ۱۶ هفته‌ای با Eylea، خطر بیماری چشم دیابتیک پرولیفراتیو را تا ۸۵-۸۸ درصد کاهش می‌دهد.

در حقیقت، ۸۰ درصد بیمارانی که Eylea را به مدت ۸ هفته دریافت کردند، با بهبود قابل توجه در رتینوپاتی دیابتیک مواجه شدند. دوز توصیه شده برای بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتیک، ۲ میلی‌گرم (۰۵/۰ میلی‌لیتر) به صورت تزریق داخل چشمی هر ۴ هفته (تقریبا هر ۲۸ روز یک بار، ماهانه) برای ۵ تزریق اول و به دنبال آن، ۲ میلی‌گرم (۰۵/۰ میلی‌لیتر) به صورت تزریق داخل چشمی هر ۸ هفته (۲ ماه) است.

جدی‌ترین عوارض جانبی که در کمتر از ۱/۰ درصد تزریق‌ها دیده شد، عبارت بودند از اندوفتالمیت و جداشدگی رتین. شایع‌ترین عوارض جانبی نیز عبارت بودند از هموراژی شبکیه، درد چشم، کاتاراکت، جداشدگی ویتروس، فلوترهای ویتروس، و افزایش فشار داخل چشم.

منبع:Medscape

تایید Aflibercept برای رتینوپاتی دیابتیکتایید Aflibercept برای رتینوپاتی دیابتیک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید