تایید Soliris برای نورومیلیت اپتیکا

  0
  766
  تایید-soliris-برای-نورومیلیت-اپتیکا

  تایید Soliris برای نورومیلیت اپتیکا،سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد اندیکاسیون استفاده از آنتی‌بادی مونوکلونال انسانی شده eculizumab را با نام تجاری Soliris و محصول Alexion Pharmaceuticals گسترده‌تر کرده و از این پس، بزرگسالان مبتلا به اختلالات طیف نورومیلیت اپتیکا (NMOSD) که AQP4 antibody – مثبت هستند و بیماری آنها پس از یک دوره عود بروز کرده، می‌توانند با آن درمان شوند.

  NMOSD یک اختلال نادر، مخرب، و با واسطه کمپلمانت در سیستم عصبی مرکزی است که عمدتا بر زنان تاثیر می‌گذارد. این وضعیت با عودهایی که همراه با افزایش معلولیت، از جمله نابینایی، فلج و گاهی مرگ زودرس است، مشخص می‌شود. حدود سه چهارم بیماران مبتلا به این اختلال آنتی‌بادی‌های anti-AQP4 دارند.

  شایع‌ترین عوارض جانبی این دارو عبارتند از عفونت‌های راه تنفسی فوقانی، سردرد، نازوفارنژیت و تهوع. از جدی‌ترین عوارض جانبی می‌توان به پنومونی، سلولیت، سپسیس، و عفونت راه ادراری اشاره کرد.

  در ایالات متحده، این دارو برای موارد هموگلوبینوری حمله‌ای شبانه، سندرم همولیتیک اورمیک آتیپیک و میاستنی گراویس جنرالیزه نیز تجویز می‌شود.

  منبع:FDA News Room

  تایید Soliris برای نورومیلیت اپتیکاتایید-soliris-برای-نورومیلیت-اپتیکا

   

  نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

  نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

  دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید