توسعه بخش هاى بهداشتى و درمانى باید به این توجه کنیم که واحدهاى صنعتى و غیر صنعتى متناسب و تولید مقرون به صرفه باشد.

0
293

حریرچی در نشست خبری مطرح کرد؛
توسعه بخش های بهداشتی باید مقرون به صرفه باشد

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اکنون در توسعه بخش هاى بهداشتى و درمانى باید به این توجه کنیم که واحدهاى صنعتى و غیر صنعتى متناسب و تولید مقرون به صرفه باشد.

 

ایرج حریرچى قائم مقام و سخنگوى وزارت بهداشت در نشست خبرى که صبح امروز درباره شهرک هاى سلامت در این وزارتخانه گفت: اکنون در توسعه بخش هاى بهداشتى و درمانى باید به این توجه کنیم که واحدهاى صنعتى و غیر صنعتى متناسب و تولید مقرون به صرفه باشد.

وی بیان کرد: کشورهاى دیگر به سمت ساخت مگا هاسپیتال رفته اند که به طور مثال در یک مجتمع بیمارستانى حدود ٨٠٠ تا ٢ هزار و ۵٠٠ تخت وجود دارد؛ ما هم در ایران به این سمت در حال حرکت هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شهرک هاى سلامت نیز علاوه بر مجتمع هاى تشخیصى ایجاد مى شود که موضوع شهرک هاى سلامت فعلا در اختیار بخش خصوصى است، اما مجوز‌ها توسط وزارت بهداشت صادر مى شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره ادعاى انتشار اسنادى مبنى بر تخلفات سازمان غذا و دارو و لغو نشست خبرى به دلیل مذاکره با وزیر بهداشت، گفت: استنباط ما این است که یک کار کارشناسى انجام شده که حاوى مسائل سیاست گذارى و تصمیم گیرى بوده و برخى افراد ممکن است شخصى و گروهى اعلام کنند که تخلفى را کشف کردند؛ البته رسیدگى به این موارد راه قانونى دارد.

حریرچی تصریح کرد: باید به اتهام رسیدگى شود؛ بنابراین از نظرات کارشناسى استقبال مى کنیم و اگر کسى معتقد است در وزارت بهداشت تخلفى رخ داده باید از طریق روش هاى قانونى پیگیرى شود.

وی افزود:نباید اتهام را اول منتشر کرد و بعد ثابت شود که این اتفاق نیفتاده است و آبروى سازمان یا اشخاصى ریخته شود، ممکن است جهت گیرى سیاسى هم وجود داشته باشد که بتوانند در انتخاب کابینه موثر باشند.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: این که دکتر توکلى و نادران با وزیر صحبت کردند، ممکن است انجام شده باشد و ما با هر کسى که لازم باشد و زمان داشته باشیم مذاکره مى کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید