سرخط خبرها
خانه / اخبار صنفی / حتی یک اپیدمی بیماری در مناطق سیل زدہ امسال نداشتیم

حتی یک اپیدمی بیماری در مناطق سیل زدہ امسال نداشتیم

رییسی معاون بھداشت وزارت بھداشت و درمان:
حتی یک اپیدمی بیماری در مناطق سیل زدہ امسال نداشتیم

معاون بھداشت وزارت بھداشت اعلام کرد : ما سال گذشتہ از ۴ ھزار و ۳۰۷ پروژہ بالغ بر ۲ ھزار پروژہ با کمک استانداری ھا تا اردیبہشت امسال بہ بہرہ برداری رساندیم و انتظار داریم ۸۰۰ پروژہ دیگری با تمرکز بہ مناطق کم محروم تا پایان امسال بہ بہرہ برداری برسانیم.

بہ گزارش نشریہ پزشکان ایرانی علیرضا رییسی طی نشست خبری ھفتہ دولت، گفت : در سال ۹۷ توانستیم در پروندہ الکترونیک سلامت در سطح یک در حوزہ بھداشت ارتقای قابل ملاحظہ انجام بدھیم. دسترسی بہ اینترنت در بیشتر مناطق روستایی و کوھستانی کشور حدود ۴ درصد بود اما این دسترسی در این نقاط بہ نصف کاھش پیدا کردہ است. بنابراین دسترسی در سطح کشور در راستای اتصال بہ پروندہ الکترونیک بہ ۹۸ درصد رسیدہ است

وی افزود : سال گذشتہ موفق بہ اخذ گواھی تراخم از سوی سازمان بھداشت جھانی شدیم
طی سال گذشتہ و امسال حتی با یک مورد بیماری مالاریا مواجہ نبودیم کہ با وجود این بہ سوی حذف مالاریا حرکت می کنیم و سعی داریم تا ۲۰۲۰ بہ گواھی حذف مالاریا دست پیدا کنیم.رییسی از راہ اندازی ۱۶ خانہ بھداشت در استان فارس خبر داد و بیان داشت : در استان فارس ۱۶ خانہ بھداشت بہ صورت پایلوت راہ اندازی شد کہ تا پایان امسال بخش اعظم آن را تحت پوشش قرار خواھیم داد.
وی ادامہ داد : سعی در تربیت ۲۰ میلیون سفیر بھداشت در سطح کشور ھستیم.

معاون بھداشت وزارت بھداشت و درمان از صدا و سیما در راستای تبلیغات کالاھای آسیب رسان اظہار داشت : لیست کالاھای آسیب رسان را بہ صدا و سیما تقدیم کردیم اما انتقاد دارم این سازمان بہ ھمچنان بہ تبلیغات خود را نسبت بہ کالاھای آسیب رسان را دارد

رییسی با بیان اینکہ ۲۲ ھزار خرید خدمت در قالب افرادی در راستای ارائہ خدمت در حوزہ بھداشت داریم، گفت : سالانہ نیاز بہ ۹۵۰ نیروی جایگزین بہرورز در سطح روستاھا داریم و پیش بینی ما اینست کہ تا پایان امسال ۲ ھزار و ۵۰۰ خرید خدمت داشتہ باشیم.

وی بر بھداشت محیط تاکید کرد وی افزود : سیستم فاضلاب خوزستان خطر است و بھداشت محیط را تحت تاثیر قرار می دھد کہ باید بہ این مورد توجہ ویژہ شود. چون شاید در آیندہ دوبارہ با سیل مواجہ شویم.
رییسی در ادامہ بہ اربعین حسینی اشارہ کرد و گفت : ۷۰ درصد کار ما در اربعین اطلاع رسانی است و از لحاظ تغذیہ ای و بھداشتی تذکرات لازم دادہ می شود. اگر زائران با بیماری مواجہ شوند این اطلاع رسانی انجام شدہ کہ بہ کجا مراجع کنند.

حتی یک اپیدمی بیماری در مناطق سیل زدہ امسال نداشتیمحتی یک اپیدمی بیماری در مناطق سیل زدہ امسال نداشتیم

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

97 درصد داروی کشور تولید داخل است

۹۷ درصد داروی کشور تولید داخل است

اسحاق جہانگیری معاون اول رییس جمہوری در آیین چہل و چہارمین روز ملی اورژانس کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *