حضور داروسازان بالینی کمک بزرگی به الگوی مصرف در بیمارستان ها است

  0
  605
  Head of the dr pirsalehi .Food and Drug Administration of Clinical Pharmacists

  رییس سازمان غذا و دارو در همایش معاونین غذا و دارو سراسر کشور:

   حضور داروسازان بالینی کمک بزرگی به الگوی مصرف در بیمارستان ها است

  همایش معاونین غذا و داروی سراسر کشور با حضور رییس سازمان غذا و دارو در دانشگاه علوم پزشکی کاشان از امروز به مدت دو روز آغاز به کار کرد.

  به گزارش نشریه پزشکان ایرانی، رییس سازمان غذا و دارو در همایش معاونین غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: حضور داروسازان بالینی کمک بزرگی به الگوی مصرف در بیمارستان ها است.

  دکتر مهدی پیرصالحی افزود: مقدار مصرف داروی مورد نیاز و نوع داروی مصرفی در بیمارستان ها نیازمند مصرف منطقی مدیریت و برنامه ریزی صحیح است که تنها داروسازان بالینی و بیمارستانی می توانند در این عرصه کمک شایانی انجام دهند.

  وی، با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با عنوان “رونق تولید”، اظهار داشت: ما نیز در سازمان غذا و دارو باید این فرمایش را سرلوحه امور خود قرار دهیم و برای شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی تسهیلات لازم را فراهم کنیم.

  معاون غذا و داروی وزارت بهداشت، به اهمیت تحریم ها در سال جاری اشاره کرد و سال گذشته را از نظر تامین دارو و تجهیزات سال سختی برشمرد.

  رییس سازمان غذا و داروی کشور، به شدت تحریم ها اشاره کرد و ادامه داد: برخی از شرکت های خارجی تامین کننده دارو و تجهیزات پزشکی به صورت رسمی و غیر رسمی انصراف دادند و قادر به ادامه همکاری نیستند اما علی رغم همه این مسائل، از این مشکلات نیز عبور خواهیم کرد.

  دکتر پیرصالحی، ضرورت تعامل و مشارکت بیشتر مسئولین و فعالان عرصه دارو و تجهیزات پزشکی را در سال ۹۸ با توجه به شدت تحریم ها را مهم دانست و اذعان داشت: نیازمند مدیریت صحیح و صرفه جویی در هزینه ها هستیم.

  وی با اشاره به ضرورت تامین ارز برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی و محدودیت در این راستا افزود: مصرف دارو و تجهیزات پزشکی در کشور سالانه سه و نیم میلیارد دلار هزینه دارد.

  وی در ادامه به اهمیت مبارزه با بیماری های غیر واگیر به ویژه ایجاد کمپین فشار خون در سال جاری اشاره کرد و گفت: معاونت های غذا و دارو و داروخانه ها باید مشارکت فعالی را در این زمینه داشته باشند.

  رییس سازمان غذا و داروی کشور همچنین به موضوع مکمل ها و اقلام آرایشی و بهداشتی اشاره کرد و افزود: برای تسهیل تولید، جلوگیری از قاچاق و تقلبی بودن و کنترل در بازار باید اقدامات مهمی را انجام دهیم.

  وی اظهار داشت: بودجه ای از محل اعتبارات صندوق ذخایر ارزی برای مطالبات دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص یافته و معاونت هایی که این بودجه را در زمینه دیگری مصرف کنند باید پاسخگو باشند.

  دکتر پیر صالحی در پایان از فعالیت های جهادی معاونت های غذا و داروی استان های درگیر سیل؛  خوزستان، لرستان و گلستان در ارائه خدمات حوزه غذا و دارو تشکر ویژه کرد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید