شتابدهنده ها می توانند در توسعه صنعت پلاسما موثر باشند

0
166

شتابدهنده ها می توانند در توسعه صنعت پلاسما موثر باشند

دکتر حسن ابوالقاسمی با بیان اینکه صنعت پلاسما سابقه ی خوبی در ایران دارد به خبرنگار پزشکان ایرانی گفت: متاسفانه با وجود اینکه صنعت پلاسما یک دهه در ایران متوقف شد اما هنوز دیر نشده و الان باید همه ی انرژی ها را به این سمت سوق دهیم که صنعت پلاسما مجددا ارتقاء یابد.

وی اضافه کرد: استعداد کشور ما برای بحث پلاسما بسیار خوب است و در کشور ما زیرساخت های لازم در این حوزه سال هاست فراهم شده و دانش کافی هم خوشبختانه وجود دارد و از همه مهمتر اینکه فراهم کردن پلاسما در کشور ما نهادینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تصریح کرد: متاسفانه در دهه ی ۹۰ با بحث پلاسما در کشور ما سلیقه ای برخورد شد ولیبا این وجود هنوز زیر ساخت هایی که در دهه ی ۸۰ هم برای سازمان انتقال خون و هم برای بخش خصوصی تهیه کرده ایم، در جای خود باقی است و از دست نرفته.

وی در خصوص نقش شتاب دهنده ها در توسعه صنعت پلاسما گفت: به نظر می رسد که در جمع آوری پلاسما باید حرکت های خوبی صورت بگیرد و در ایجاد پالایش پلاسما هم لازم است که شرکت هایی که پالایش پلاسما را دنبال می کنند حمایت بیشتر و جدی تری از طرف مسئولین  زیربط شوند که یکی از این بخش های مهم شتاب دهنده ها هستند و مطمئنا می توانند در بحث توسعه ی صنعت پلاسما در ایران بسیار موثر باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید