داروی والزارتان بدون هیچ مشکلی درکشورتامین می شود

  0
  771
  داروی والزارتان بدون هیچ مشکلی در کشور تامین می شود
  داروی والزارتان بدون هیچ مشکلی در کشور تامین می شود

  داروی والزارتان بدون هیچ مشکلی در کشور تامین می شود

  مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو

  مردم می توانندداروی والزارتان را از سایر تولید کنندگان و حتی از همین ۷ شرکت که از سایر منابع ماده موثر تهیه شده است استفاده بکنند.
  برندگی افزود ریکال در همه کشورهای دنیا انجام می گیرد  و هیچ کشوری نمی تواند ادعا بکند که هیچ گونه ریکالی تداشته است انجام ندان ریکال در هر کشوری،عدم نظارت بر دارو است.
  وی با بیان اینکه ریکال یک دارو در طی یک زمانی ممکن است صورت بپذیرد و پس از اینکه مشخص بشود مشکلی ندارد دوباره توزیع بگردد افزود ریکال یک داروی مشخص دارای جنبه منفی نیست.
  مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو درادامه افزود داروی والزارتان یک داروی ضد فشار خون و جزو داروهای پرمصرف کشور است. اخیرا خبری در دنیا منتشر شد که از میان ۱۵ منبع والزارتان موجود در کشور، ماده موثر یک منبع چینی (ازتولید کنندگان معتبر این ماده) در پروسه جدید تولید داروی والزارتان ماده ای به نام NDMA ایجاد شده که این ماده در حیوانات آزمایشگاهی مشکلاتی را به وجود آورده است، اما این موارد روی انسان ثابت نشده است.
  وی با بیان اینکه جمع آوری داروی والزارتان توسط شرکت چینی به صورت داوطلبانه آغاز شده است، عنوان کرد: تاکنون چندین شرکت اروپایی، کانادا و آمریکا که از این ماده موثر استفاده می کردندداروی فوق را ریکال کرده اند و با توجه به اینکه سلامت مردم برای ما دارای اهمیت زیادی است ریکال این دارو شروع شده است.
  برندگی  در ادامه با بیان اینکه با توجه به اطلاعیه شرکت تولید کننده ماده موثره تولید داروی والزارتان ،فروش داروی فوق توسط ۷ شرکت ایرانی متوقف شده است افزود ریکال این دارو و فروش آن از تاریخ ۲۵ تیرماه در داروخانه های سراسر کشور آغاز شده است .
  وی در مورد مصرف داروی والزارتان به مردم اطمینان خاطر داد که این دارو توسط شرکتهای دیگر در حال تولید بوده و تا ۴ ماه دیگر تامین شده است و ماده اولیه تولید داروی والزارتان از منابع دیگر به حد کافی در کارخانه های تولید کننده موجود می باشد.و مردم برای تهیه و مصرف این دارو دچار استرس و نگرانی نباشند.
  وی تائید کرد: که هیچ داروی از محصول نهایی چین وارد کشور نمی شود و مواد اولیه تولید دارو براساس فارماکوپی آمریکا آزمایش و پس از تایید مورد استفاده شرکتهای دارویی قرار می گیرد.

  منبع:پایگاه خبری سازمان غذا و دارو

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید