سرخط خبرها
خانه / تازه های دارویی / داروی Enzalutamide ،سرطان پروستات

داروی Enzalutamide ،سرطان پروستات

داروی Enzalutamide ،سرطان پروستات

داروی Enzalutamide ،سرطان پروستات،سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد Enzalutamide را با نام تجاری Xtandi و محصول Astellas/Pfizer، برای درمان مردان مبتلا به سرطان پروستات مقاوم به عقیم شدن (CRPC) تائید کرده است. این تائیدیه اندیکاسیون Enzalutamide را برای درمان خوراکی گسترده کرده، زیرا پیش از این برای مردان مبتلا به CRPC متاستاتیک تائید شده بود. Enzalutamide دومین درمان تائید شده‌ای است که گیرنده آندورژن را هدف قرار می‌دهد. داروی Apalutamide (با نام تجاریErleada و محصول Janssen) در فوریه ۲۰۱۸ تائیدیه خود را دریافت کرده بود.
تصمیم به گسترده شدن اندیکاسیون براساس نتایج کارآزمایی PROSPER بوده، که در آن enzalutamide همراه با درمان محرومیت از آندروژن، با درمان محرومیت از آندروژن همراه با پلاسبو مقایسه شد. در این کارآزمایی با حضور ۱۴۰۱ شرکت‌کننده، enzalutamide توانست خطر متاستاز دوررس یا مرگ را تا ۷۱ درصد کاهش دهد. همچنین میانه زمانی بقای بدون متاستاز در گروه enzalutamide، معادل ۶/۳۶ ماه و در گروه پلاسبو، ۷/۱۴ ماه بوده است.
شایع‌ترین عوارض جانبی که در بیش از ۱۰ درصد بیماران رخ داد و اغلب نیز در گروه بیماران دریافت کننده enzalutamide دیده شد، عبارت بودند از asthenic conditions، گرگرفتگی، هیپرتانسیون، سرگیجه، تهوع و افتادن.

 داروی Enzalutamide ،سرطان پروستات  داروی Enzalutamide ،سرطان پروستات 

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

تایید دارو کاهش وزن

تایید دارو کاهش وزن

تایید دارو کاهش وزن،سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد کپسول‌های هیدروژل Gelesis100 (Plenity, Gelesis) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *