دبیر علمی نوزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران: شیوع بالای سرطان مثانه طی سال‌های اخیر/ ضرورت درمان به موقع بیماران

0
177
دبیر علمی نوزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران:

دبیر علمی نوزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران:
شیوع بالای سرطان مثانه طی سال‌های اخیر/ ضرورت درمان به موقع بیماران

دبیر علمی نوزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران با اشاره به شیوع بالای سرطان مثانه طی سال‌های اخیر، گفت: در صورت عدم درمان به موقع، سلول‌های سرطانی به تمام لایه‌های دیواره مثانه، لگن، ریه و استخوان گسترش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرنگار نشریه پزشکان، محسن آیتی در ارتباط با نوزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران گفت:این کنگره با همکاری بیش از ۱۱۰۰ پزشک از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور داخل کشور و ارولوژیست‌های ایرانی خارج از کشور و انجمن های دیگر کشورها مانند اروپا و آمریکا و کشورهای منطقه و کشورهای شمال ایران به دو زبان فارسی و انگلیسی در ۸ رشته فوق تخصصی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد:۱۸ پنل در این کنگره ارایه خواهد شد که شامل: انکولوژی،ناباروری،بازسازی دستگاه اداری، زنان ،اطفال و پیوند کلیه است.

دبیر علمی نوزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران در ادامه عنوان کرد: در این کنگره بیشتر بر روی موضوع سرطان دستگاه ادراری خصوصا سرطان مثانه زوم شده است که یکی از عللی که بر این موضوع بیشتر زوم شده در این است که در سال‌های اخیر بنظر می رسد شیوع بالایی داشته است و در خیلی از موارد مخارج بالایی را از نظر (مادی-معنوی) برای کشور و بیمار متحمل کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: رشد سلول های سرطانی در دیوار مثانه اتفاق می افتد.در صورت عدم درمان به موقع ممکن است رشد کنند و به تمام لایه های دیواره مثانه و لگن و حتی اعضای دوردست مثل ریه و استخوان گسترش پیدا کند.بنابراین باید درمانهایی که باعث ارتقای کیفیت زندگی و افزایش سطح زندگی و طول عمر بیمار شود در تمام رشته های پزشکی در پنل های مختلف ارایه داد.

این اورولوژیست در ادامه بیان داشت: در این کنگره ضمن آشنا شدن با دستاوردهای روز دنیا و تکنیک های جدید، با همکاران سایر مناطق دنیا تبادل نظر خواهیم داشت که این بحث و تبادلات در زمینه های مختلف ارولوژی ممکن است باعث پیشرفت سریعتر ما در درمان بیماری ها مخصوصا سرطان مثانه شود.

وی گفت: سرطان مثانه هم مانند سایر سرطان ها اگر به موقع تشخیص داده و اقدام شود، معمولا با موفقیت درمان خواهد شد ولی امروز با توجه به درمان‌های تشخیصی پیشرفته در بیشتر مواقع سرطان مثانه به موقع تشخیص داده می شود.

آیتی تاکید کرد:یکی دیگر از مواردی که ما رو در درمان و تشخیص بیماری در منطقه متمایز کرده استفاده از نیروی‌های جوان و حرفه ای که در کنگره نوزدهمین بیشتر از نقطه نظرات و تجربیات آنها بهره مند خواهیم شد و برای اولین بار نیز در این کنگره پنل مخصوص به اورولوژیست های جوان را خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: کنگره سالیانه انجمن ارولوژی ایران از تاریخ ۲ تا ۵ شهریور ماه در تهران در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی (ابوریحان) برگزار خواهد شد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید