خانه / تازه های دارویی / درمان زردزخم-تاییدکرم ازنوکساسین 

درمان زردزخم-تاییدکرم ازنوکساسین 

درمان زردزخم-تاییدکرم ازنوکساسین

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد کرم ازنوکساسین ozenoxacin  یک درصد را با نام تجاری Xepi Cream و محصولی از کمپانی Medimetriks Pharmaceuticals Inc، برای درمان زردزخم impetigo  در بیماران ۲ ماه و بالاتر تائید کرده است. کرم ازنوکساسین نوعی داروی آنتی‌میکروبیال کینولون است که روی پوست، دو بار در روز و به مدت ۵ روز استعمال می‌شود.
زردرخم بیماری عفونت پوستی باکتریال بسیار مسری است که میلیون‌ها کودک و بزرگسال را درگیر می‌کند. با توجه به داده‌های اثربخشی مثبت، و نگرانی‌ها درباره افزایش نرخ MRSA یا methicillin-resistant Staphylococcus aureus و ظهور مقاومت به درمان‌های کنونی، Xepi این توانایی بالقوه را دارد که به بیماران گزینه درمانی اینمن و اثربخشی را ارایه دهد و پاسخی باشد به نیازهای پزشکی پاسخ داده نشده.
نتایج برگرفته از دو کارآزمایی بالینی دو سو کور، فاز ۳، چند مرکزی و تصادفی شده، که ۸۷۷ بیمار ۲ سال و بالاتر مبتلا به زردزخم را در بر گرفته، منجر به تائید آن شد. کرم ازنوکساسین در مقایسه با پلاسبو، در رسیدن به پیامدهای بالینی و باکتریولوژیک از پیش تعیین شده، مقدم بود.
در پایان درمان،  ۸/۹۰ درصد از بیمارانی که تحت درمان با کرم ازنوکساسین قرار داشتند، در مقایسه با ۸/۶۹ درصد از بیماران گروه پلاسبو، به موفقیت درمانی باکتریال دست یافتند. این اختلاف میان دو گروه از نظر آماری معنی‌دار بود. موفقیت درمانی باکتریال به صورت ریشه‌کنی باکتریال یا ریشه‌کنی احتمالی تعریف شد. کرم ازنوکساسین فعالیت آنتی‌باکتریال عالی علیه استاف اورئوس (از جمله، MRSA) و استرپ پیوژن نشان داد.
نتایج مطالعات نشان داد کرم ازنوکساسین در بیماران ایمن بوده و به خوبی تحمل می‌شود و قابلیت جذب قابل اغماضی هم دارد.
محققان معتقدند کرم ازنوکساسین می‌تواند پروتکل‌های درمان‌های کنونی زردزخم را تغییر دهد، زیرا بیماران به درمان‌های کنونی موضعی مقاومت نشان می‌دهند. این کرم قادر است باکتری‌های حساس و مقاوم را پوشش دهد، مانند MRSA، به این ترتیب احتمال شکست درمانی کاهش یافته و مراقبت از بیمار بهبود می‌یابد.انتظار می‌رود کرم ازنوکساسین در سه ماه نخست ۲۰۱۸ وارد بازار شود.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

کلسترول بد،انقلاب دارویی

کلسترول بد،انقلاب دارویی

کلسترول بد،انقلاب دارویی داروهای ضدهیپرکلسترولمی جدید وارد صحنه بازی شده‌اند کلسترول بد،انقلاب دارویی،پس از گذشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *