درمان زنان مبتلابه عفونت‌های ادراری

0
806

درمان زنان مبتلابه عفونت‌های ادراری

نیتروفورانتوئین در مقابل فوسفومایسین در UTIs غیرعارضه‌دار
در یک مطالعه چند مرکزی اروپایی، نیتروفورانتوئین در درمان زنان مبتلا به عفونت‌های ادراری، برنده میدان بود.
جدیدترین گایدلاین‌ها برای درمان تجربی زنان مبتلا به عفونت‌های راه ادراری غیرعارضه‌دار به پزشکان توصیه می‌کنند که از میان سه آنتی‌بیوتیک ارجح یکی را انتخاب کنند: trimethoprim-sulfamethoxazole، نیتروفورانتوئین و فوسفومایسین (fosfomycin). هرچند دو مورد آخری که در دهه‌های اخیر وارد بازار شده‌اند، اثربخشی خوبی را علیه اغلب پاتوژن‌های ادراری نشان داده‌اند، هیچ مقایسه سربه‌سری بین آنها صورت نگرفته است و دردرمان زنان مبتلا به عفونت‌های ادراری برنده میدان بودند.
در این مطالعه برچسب ـ باز، محققان ۵۱۳ زن را از سوئیس، لهستان، و اسرائیل بررسی کردند که مبتلا به عفونت‌های ادراری علامتدار بوده و نتایج dipstick ادراری آنها را با فوسفومایسین (یک تک‌دوز ۳ گرمی) یا نیتروفورانتوئین (۱۰۰ میلی‌گرم سه بار در روز به مدت ۵ روز) به‌طور تصادفی منطبق کردند. زنان باردار و افرادی که علامت سپتی‌سمی یا بیماری راه فوقانی ادراری داشتند، از مطالعه کنار گذاشته شدند.
به دنبال اتمام دوره درمانی، گروه نیتروفورانتوئین به‌طور قابل توجهی بیشتر احتمال داشت که نسبت به گروه درمانی فوسفومایسین، بهبود علایم خود را گزارش کنند (۷۵ درصد در مقابل ۶۶ درصد در ۲ هفته و ۷۰ درصد در مقابل ۵۸ درصد طی ۴ هفته)، خصوصا میان زنانی که در تست‌های پیش از درمان آنها Escherichia coli جدا شده بود. عوارض جانبی به‌طور مشابهی کمیاب بوده و اغلب مرتبط بودند با مشکلات گوارشی.

درمان زنان مبتلابه عفونت‌های ادراری

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید