درمان ملانوما-داروی ترکیبی سه‌گانه

1
463
درمان ملانوما-داروي ترکيبي سه‌گانه نتايج تحقيقات جديد محققان دانشگاه UCLA آمريکا نشان مي‌دهد درمان ترکيبي سه‌گانه جديد نشانه‌هاي بسيار اميدوارکننده‌اي براي کنترل موثر ملانوماي پيشرفته، در مقايسه با درمان قبلي که شامل ترکيب مهارکننده‌هاي BRAF و MEK يا ترکيب مهارکننده BRAF و ايمونوتراپي بوده، نشان داده و علاوه براين که عوارض جانبي کمتري داشته، پاسخ ايمني بيشتري را هم ايجاد کرده است.
درمان ملانوما-داروي ترکيبي سه‌گانه

درمان ملانوما-داروی ترکیبی سه‌گانه

نتایج تحقیقات جدید محققان دانشگاه UCLA آمریکا نشان می‌دهد درمان ترکیبی سه‌گانه جدید نشانه‌های بسیار امیدوارکننده‌ای برای کنترل موثر ملانومای پیشرفته، در مقایسه با درمان قبلی که شامل ترکیب مهارکننده‌های BRAF و MEK یا ترکیب مهارکننده BRAF و ایمونوتراپی بوده، نشان داده و علاوه براین که عوارض جانبی کمتری داشته، پاسخ ایمنی بیشتری را هم ایجاد کرده است.
در این مطالعه که توسط پژوهشگران UCLA Jonsson Comprehensive Cancer Center انجام شده، سه درمان مختلف، شامل درمان‌های هدفمند با استفاده از مهارکننده BRAF (دابرافنیب) و مهارکننده MEK (ترامتینیب) و درمان ایمونوتراپی، باهم ترکیب شده‌اند. ترکیب این سه درمان، نشان داده شده که بوسیله حساس‌تر کردن سیستم ایمنی بیمار، کارآتر بوده و احتمال مقاوم شدن بیماری را نیز کاهش می‌دهد. ترکیب دو داروی مهارکننده‌های BRAF و MEK، به‌طور سینرژیستیک با هم کار کرده و عوارض جانبی مهارکننده BRAF رابر سلول‌های طبیعی کاهش می‌دهد. این ترکیب همراه با ایمونوتراپی تقویت شده، بدون آنکه سمیت آن افزایش یابد. قدم بعدی آن است که مشخص کنیم این سه دارو با چه نسبتی باید با هم ترکیب شوند تا مزایای آنها در بالین به حداکثر میزان خود برسد.

blank

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید