درمان پروستات تایید شد

0
447
درمان پروستات تایید شد

درمان پروستات تایید شد

نخستین سیستم اولتراسوند متمرکز

درمان پروستات تایید شد،نخستین سیستم اولتراسوند متمرکز،سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد سیستم اولتراسوند متمرکز SonaCare Medical’s Sonablate 450 را برای تخریب بافت پروستات تائید کرده است. اولتراسوند متمرکز امکان درمان بیماری پروستات را که به ارگان محدود است، فراهم می‌کند، بدون آنکه به بافت سالم اطراف آسیبی برساند و بیمار دیگر نیازی به رادیاسیون یا جراحی ندارد.
برای مردانی که به شرایطی مانند سرطان پروستات مبتلا هستند، داشتن یک گزینه غیرتهاجمی که می‌تواند به‌طور انتخابی بافت بیمار را هدف قرار داده و درمان کند، بسیار قابل توجه و جذاب است. در حال حاضر، بیش از ۵۰ هزار مرد در سراسر جهان با اولتراسوند متمرکز سرطان پروستات خود را درمان می‌کنند. این سیستم بالینی پیشرو در فن‌آوری است و بیش از ۵۰ درصد مردان مبتلا به بیماری پروستات که با این روش درمان می‌شوند، نتایج خوبی دیده‌اند. این تکنولوژی با موفقیت برای درمان طیف گسترده‌ای از تشخیص‌ها، مانند هیپرپلازی خوش‌خیم پروستات، سرطان قسمتی از غده پروستات، سرطان پروستات که تمامی غده را فرا گرفته اما در همان محل لوکالیزه است و سرطان پروستات عودکننده، استفاده می‌شود.
به نظر می‌رسد با تائید این سیستم، با یک نقطه محوری در درمان بیماری‌های مختلف پروستات روبرو هستیم. پیشرفت‌های همزمانی که در تصویربرداری، تکنولوژی‌های فیوژن و حالا درمان‌های بیشتر متمرکز به وجود آمده‌اند، به پزشکان اجازه می‌دهد تا بیماری‌های پروستات با دقت بیشتری تشخیص داده شده و فقط نواحی درگیر هدف قرار گیرند، به جای آنکه کل غده پروستات جراحی شود. به این ترتیب، بار بیماری به‌طور قابل توجهی کاسته شده و کیفیت زندگی بیماران افزایش می‌یابد. انتظار می‌رود، اولتراسوند متمرکز به اسب بارکش درمان ساب‌توتال پروستات تبدیل شود.
علاوه بر این سیستم، اولتراسوند متمرکز شرکت EDAP’s Ablatherm نیز برای درمان بیماری‌های پروستات در سازمان غذا و دارو تحت بررسی قرار دارد و ممکن است به زودی تائید شود. اولتراسوند متمرکز یک روش بدون اشعه و غیرتهاجمی است که سرطان پروستات لوکالیزه را درمان می‌کند. با راهنمایی تصاویری که در زمان واقعی ایجاد می‌شوند، پزشک اشعه متمرکز انرژی اولتراسوند را به حجم انتخاب شده‌ای از غده پروستات بیمار، مستقیما می‌تاباند. انرژی، بافت هدف را در نقطه کانونی گرم کرده و سلول‌های هدف را در عرض چند ثانیه به‌صورت حرارتی منعقد می‌کند. این روند تکرار می‌شود تا حجم انتخاب شده از کل غده تخریب شود. درمان‌های اولتراسوند متمرکز بدون هیچگونه ایجاد سوراخ روی بدن انجام می‌شود و عوارض اندک و ناراحتی کمی برای بیمار به جای می‌گذارد، بنابراین بیمار می‌تواند هر چه سریع‌تر به کارهای روزانه خود بازگردد. با توجه به اینکه در این روش از اشعه‌ای استفاده نمی‌شود، اگر لازم باشد، می‌توان آن را تکرار کرد.

درمان پروستات تایید شد

درمان پروستات تایید شد

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید