درمان ۹۰ درصد کودکان مبتلا به سرطان خون پاسخ مثبت می دهد

0
737
درمان 90 درصد کودکان مبتلا به سرطان خون پاسخ مثبت می دهد

یک فوق تخصص سرطان خون اطفال:
درمان ۹۰ درصد کودکان مبتلا به سرطان خون پاسخ مثبت می دهد

یک فوق تخصص سرطان خون اطفال اعلام کرد: سرطان خون شایع ترین سرطان کودکان است که ۹۰ درصد پاسخ مثبت درمانی در این بیماری داریم.
عالیه صفری فوق تخصص خون و سرطان اطفال در بیمارستان طبی کودکان با بیان این مطلب گفت:شایع ترین بدخیمی کودکان سرطان خون است که حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد بدخیمی ها را تشکیل می دهد و توده های مغزی و سرطان هایی که از غدد لنفاوی و تومورهایی که از کلیه و غده فوق کلیه نشات می گیرد از دیگر بدخیمی های سرطان کودکان است.

وی افزود: اغلب سرطان خون با شیمی درمانی قابل درمان است اما یک درمان طولانی مدت، حدود دو و نیم تا سه سال به طول می انجامد و درمان این بیماری در پسران طولانی تر است.

این فوق تخصص سرطان خون اطفال با بیان اینکه سالیانه از هر ۱۰۰ هزار کودک ۳۰ تا ۴۰ کودک در جهان به سرطان خون مبتلا می شوند، بیان داشت: آمار دقیقی از تعداد مبتلایان کودک به سرطان خون در کشور ما نیست و فاکتورهای محیطی را در این بیماری دخیل نمی دانیم.

صفری ادامه داد: تالاسمی مینور و ماژور در شمال و جنوب کشور شیوع دارد اما سرطان شایع کودکان به موقعیت آب و هوایی مرتبط نیست.

وی به تهیه داروهای کودکان مبتلا به سرطان خون اشاره کرد و گفت: طی دو سال اخیر که گاهی به طور مقطعی در تهیه داروها با مشکل مواجهه بودیم، دست اندرکاران و مرکز تحقیقات سرطان سعی کردند تحریم ها منجربه ایجاد مشکل در درمان کودکان مبتلا به سرطان نشود.

این فوق تخصص سرطان خون اطفال به خانواده ها توصیه کرد تا هرگاه متوجه هر علامتی همچون تب به طور طولانی مدت شدند، به طور حتم این مسئله را پی گیری کنند. چون تشخیص زودرس و درمان به موقع بیماری ها مهم است.

صفری ماه سپتامبر را ماه آگاهی از سرطان های کودکان دانست و گفت: سرطان خون، سرطان مغز و سرطان لنفوم از انواع رایج بیماری در میان کودکان است.

درمان ۹۰ درصد کودکان مبتلا به سرطان خون پاسخ مثبت می دهددرمان 90 درصد کودکان مبتلا به سرطان خون پاسخ مثبت می دهد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید