ده درصد زنان باردار مبتلا به بیماری آندومتری هستند

0
128
ده درصد زنان باردار مبتلا به بیماری آندومتری هستند

عضو هیئت مدیره انجمن علمی جراحی های کم تهاجمی زنان ایران:

ده درصد زنان باردار مبتلا به بیماری آندومتری هستند

 

عضو هیئت مدیره انجمن علمی جراحی های کم تهاجمی زنان ایران اعلام کرد: بیماری آندومتری نوعی از بیماریهای زنان است که ۱۰ درصد زنان دنیا گرفتار این بیماری هستند که باید این بیماری را جدی بگیریم و در سطح عمومی اطلاع رسانی کنیم.

آمنه سادات حق گو در گفت و گو با نشریه پزشکان ایرانی با بیان این مطلب گفت:

دلیل شیوع بیماری آندومتری زنان عدم اطلاع رسانی از این بیماری نسبت به سایر بیماریها است و تشخیص آن پس از اینکه بیمار دچارعوارض نازایی، کلیوی و قاعدگی های سخت آن می شود، داده می شود. چرا که سونوگرافی این بیماری را نشان نمی دهد.

وی در ادامه به برگزاری کنگره سالانه زنان اشاره کرد و بیان داشت: این کنگره از ۱۶ مهرماه تا ۱۸ مهرماه به مدت چهار روز در سالن همایش های رازی در راستای ارتقای سطح علمی و عملی متخصصین زنان و همکاران وابسته به رشته زنان همچون پزشکان عمومی، پزشکان آزمایشگاهی، ماماها و جراحان زنان که هر کدام امکان دارد با بیماریهای زنان در ارتباط باشند، برگزار می شود.

عضو هیئت مدیره انجمن علمی جراحی های کم تهاجمی زنان ایران ادامه داد: مسائلی که در کنگره سالیانه زنان مطرح می شود مرتبط با مامایی و زنان، شاخه های مختلف مامایی، بارداریهای پرخطر، حاملگی های غیرطبیعی، سزارین، سقط، نازایی و همه موارد مرتبط به بارداری زنان است.

ده درصد زنان باردار مبتلا به بیماری آندومتری هستند

 

ده درصد زنان باردار مبتلا به بیماری آندومتری هستند

 

نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید