دیالیز تایید Paclitaxel Balloon 

  2
  886
  دیالیز

  دیالیز-تایید-Paclitaxel-Balloon

  سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد IN.PACT AV DCB محصول Medtronic که یک بالون آغشته به paclitaxel است، برای درمان شکست در دسترسی شریانی‌وریدی (AV) در بیماران مبتلا به بیماری کلیوی مرحله آخر که تحت دیالیز هستند، مورد تائید این سازمان قرار دارد.

  در بسیاری از موارد، فیستول AV برای بیماران مبتلا به ESRD خط زندگی در نظر گرفته می‌شود چون این فیستول‌ها نقطه دستیابی اولیه برای درمان دیالیز هستند. هنگامی که این محل‌های دسترسی شکست می‌خورند، بیماران دچار تاخیر در درمان دیالیز خود شده و به چندین مداخله دیگر نیاز دارند تا عملکرد سایت را حفظ کنند.

  با این تایید، پزشکان به درمان ایمن و بسیار موثری برای آهسته کردن روند پیشرفت تنگی‌های مجدد دسترسی دارند که منجر به انجام مداخلات مجدد و اختلالات کمتری در مراقبت از این بیماران می‌شود.

  در بررسی‌های انجام شده مشخص شد، در طول ۶ ماه، بیماران تحت درمان با IN.PACT AV DCB در مقایسه با بیمارانی که با آنژیوپلاستی ترانس‌لومینال ترانس‌کوتانئوس استاندارد درمان شدند، محل دسترسی آنها به مدت طولانی‌تری باز ماند و ۵۶ درصد کمتر نیاز به مداخله مجدد پیدا کردند.

  منبع:FDA News Room

  تازه های دارویی

  نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

  نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمتان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

  دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

  2 دیدگاه‌ها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید