رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ما الان یک چیزهایی می بینیم که خود گمرک مسیر ورود قاچاق در کشور است و باید پرسید آیا قاچاقچی ها در گمرک هم نیرو دارند.

0
193
اولویت سازمان غذا و دارو در مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت
اولویت سازمان غذا و دارو در مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت

رئیس سازمان غذا و دارو:

ایران بزرگترین مصرف کننده مواد آرایشی در دنیا نیست!/ برخی چیزهایی می‌بینیم که گویا خود گمرک مسیر ورود قاچاق در کشور است

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ما الان یک چیزهایی می بینیم که خود گمرک مسیر ورود قاچاق در کشور است و باید پرسید آیا قاچاقچی ها در گمرک هم نیرو دارند.

به گزارش خبرنگار نشریه پزشکان، رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو صبح امروز در نشستی با موضوع کالای قاچاق در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی گفت: قاچاق کالاهای سلامت محور در سال یک و نیم میلیارد دلار است.

وی افزود: در حوزه فراورده‌های آرایشی باید دقت کنیم بازار جهانی این فراورده های آرایشی حداقل ۴۰۰ میلیارد دلار است چون شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند و بازار لوازم بهداشتی جداست.

دیناروند گفت: اعلام آمار استفاده ایران به عنوان بزرگترین مصرف کننده لوازم آرایشی در دنیا اشتباه است هر چند که رشدمان در این بازار زیاد است و در خاورمیانه دومین رتبه مصرف را داریم که ۲ و نیم میلیارد دلار برآورد میشود که از این میزان نصفش قاچاق است و از راه های غیر مجاز و قاچاق وارد میشود این قاچاق بودن تقلب برندهای معتبر است این تقلب ها اونقدر جدی است که برخی از این برندها ۷ نوع تقلبی دارند.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: جامعه و قشر متوسط پایین هدف این قاچاق چیان هستند که بتوانند جنس را بخرند مواد غیر مجاز و رنگ های غیر مجاز در این مواد استفاده میشود که خطرناک است و سلامت جامعه را هدف قرار می دهد.

وی با اشاره به تاکید جمشیدی بر نظارت دقیق گمرک‌ها گفت: ما الان یک چیزهایی می بینیم که خود گمرک مسیر ورود قاچاق در کشور است و باید پرسید آیا قاچاقچی ها در گمرک هم نیرو دارند.

دیناروند گفت: فرآورده‌های آرایشی به این وفور با رقم یک و دو دهم میلیارد دلار بسیار زیاد است در ابوظبی و دوبی طراحی و وارد میشود و توزیع کننده گان بزرگ هم دست اندر کار هستند اما ما سعی داریم توزیع لوازم آرایشی و بهداشتی هم مثل دارو بشود که جلوی قاچاق چیان را بگیریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید