رئیس سازمان نظام پزشکی کشور نسبت به درمانهای سلول‌های درمانی که از طریق برنامه‌های ماهاره ای تبلغ می‌شود واکنش نشان داد

0
205
تبلیغات ماهواره ای درمان با سلول‌های بنیادی تجارت کاذبی است
تبلیغات ماهواره ای درمان با سلول‌های بنیادی تجارت کاذبی است

تبلیغات ماهواره ای درمان با سلول‌های بنیادی تجارت کاذبی است

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور نسبت به درمانهای سلول‌های درمانی که از طریق برنامه‌های ماهاره ای تبلغ می‌شود واکنش نشان داد و گفت:‌ اینگونه درمان‌ها، تجارتی کاذب و فریب بیماران است.
به گزارش خبرنگارنشریه پزشکان ایرانی، علیرضا زالی در همایش کاربردی سلول‌های بنیادی در پزشکی با اشاره به اینکه فقه شیعه در حوزه سلول‌های بنیادی بسیار پویا است، بر هر گونه افراط و تفریط در حوزه این دانش پزشکی تاکید کرد.
وی در ادامه بیان داشت: باید نتایج این دانش مبتنی بر شواهد مورد بررسی و در خدمت بالین قرار گیرد البته قبل از اینکه دستاوردهای این دانش رسانه ای شود حتما باید در حوزه‌های بالینی نتایج مطلوب را کسب کرده باشد.
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با انتقاد از تبلیغات ماهواره ای برای درمان بیماران با روش سلول‌های بنیادی عنوان کرد: این تبلیغات به واقع تجارتی کاذب و فریب مردم و بیماران است.
زالی همچنین با اشاره به اینکه نباید نتایج تحقیقات پزشکی محبوس شود، تصریح کرد: باید در خدمت بالین و در اختیار بیماران قرار گیرد.
وی به چندین تحقیق در حوزه مغز و اعصاب با کمک گرفتن از دانش سلول‌های بنیادی پرداخت و گفت: باید تحقیقات پزشکی به محصولی تبدیل شود که براساس دغدغه‌های رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، در نهایت باعث تجاری سازی علمی و تولید ثروت در کشور منجر شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید