رتبه چهارم ایران در میزان شیوع سرطان ها

0
222

نایب رئیس انجمن سرطان ایران :

رتبه چهارم ایران در میزان شیوع سرطان ها

نایب رئیس انجمن سرطان ایران، کشورمان را جزو گروه چهارم در میزان شیوع سرطان در دنیا معرفی کرد.

دکتر عبدالله فضلعلی زاده در آستانه برگزاری برگزاری اولین کنفرانس غرب آسیا که قرار است از ۲۷ تا ۲۹ آبان ۹۵ در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شود، گفت: یکی از اهداف این انجمن، بالا بردن سطح آگاهی و معلومات مردم در شناخت عوامل ایجاد کننده سرطان است.

وی با اشاره به آمارهای سازمان جهانی بهداشت(WHO) که نشان می دهد میزان شیوع سرطان در کشورهای در حال توسعه بیشتر از کشورهای توسعه یافته است، افزود: در سال ۱۹۷۰ میزان شیوع سرطان در کشورهای در حال توسعه ۱۵ درصد بود که این عدد در سال ۱۹۸۰ به ۵۶ درصد رسید و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۳۰ به ۷۰ درصد از آمارهای جهانی برسد.

فضلعلی زاده با اعلام اینکه از نظر آمارهای سازمان جهانی بهداشت ایران در رده چهارم میزان شیوع سرطان در دنیا قرار دارد، گفت: این آمار بر اساس ابتلای ۲۰۵ مرد و ۱۶۵ زن به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، برآورد می شود.

نایب رئیس انجمن سرطان ایران، برگزاری اولین کنفرانس غرب آسیا با محوریت ایران را حاصل تلاش یک ساله همکاران مرکز تحقیقات جامع سرطان کشور دانست و افزود: این کنفرانس با هدف همکاری های علمی در بین کشورهای همسایه برگزار می شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح کرد

ثبت بیش از ۲۶۰ نوع کد سرطان در سازمان بهداشت جهانی/ درمان سرطان بستگی به شرایط فرد و مرحله بیماری دارد

دبیر انجمن علمی سرطان ایران با اشاره به اینکه بیش از ۲۶۰ نوع کد سرطان در سازمان بهداشت جهانی ثبت شده است، گفت: میزان موفقیت در درمان سرطان بستگی به شرایط فرد و مرحله بیماری آن دارد.

دکتر  فرهاد سمیعی در آستانه برگزاری  اولین کنفرانس غرب آسیا در حوزه سرطان  اظهار داشت: در جامعه ما بعضا به انگیزه‌های مالی، سیاسی و یارکشی برخی از اخبار کمرنگ و پررنگ جلوه داده می‌شود و گاهی پزشکان مورد هجمه قرار می‌گیرند. این در حالی است که در هر شغل می‌تواند خطایی توسط آن افراد رخ دهد.

وی با بیان اینکه انجمن‌ها یکی از وظایف آنها نگهبانی از صنف‌های مختلف است، افزود: حتی یک ریال پرداختی در انجمن علمی سرطان ایران به اعضای هیأت علمی نداریم و تلاش کرده‌ایم جهت کمک به بیماران مبتلا به سرطان گام‌های موثری برداریم.

دبیر انجمن علمی سرطان ایران بیان کرد: در طول سه دهه اخیر میزان سرطان در کشورهای در حال توسعه افزایش پیدا کرده به طوری که بر اساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۳۰ هفتاد درصد از سرطان های جهان در کشورهای در حال توسعه بروز می‌کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد:‌برگزاری کنفرانس غرب آسیا در حوزه سرطان برنامه‌ای جهت مشارکت کشورهای مختلف در حوزه درمان و پیشگیری از سرطان و به روز کردن اطلاعات آنها است که از ۲۷ تا ۲۹ آبان ماه در تهران برگزار می‌شود.

سمیعی گفت: نسبت سرانه متخصصین در ایران بالاتر از اکثریت کشورهای آسیایی حتی چین بوده و خوشبختانه نیروی انسانی در کشور ما بیشتر بوده و کیفی‌تر است.

دبیر انجمن علمی سرطان ایران در پاسخ به اینکه درمان انواع سرطان‌ها در کشور چقدر با موفقیت همراه است، گفت: پیش از این سرطان‌ها تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد آن منجر به بهبودی کامل می‌شد ولی این میزان به تدریج افزایش یافته است و باید توجه داشت که این مسئله به شرایط فرد و مرحله سرطان دارد.

سمیعی گفت:‌بیش از ۲۶۰ نوع کد سرطان در سازمان بهداشت جهانی وجود دارد لذا سرطان یک بیماری نیست بلکه مجموعه‌ای از بیمار‌ی‌ها با حالت و مراحل گوناگون است.

دبیر انجمن علمی سرطان ایران افزود: به طور مثال سرطان معده و پستان در مراحل اولیه قابل درمان است و در مراحل پیشرفته فقط حالت‌های تسکینی انجام می‌شود لذا درمان سرطان بسته به شرایط فرد و مرحله سرطان دارد.

سمیعی در مورد کنفرانس سرطان غرب آسیا گفت:‌ حدود ۱۵ متخصص برجسته از کشورهای خارجی در این کنفرانس شرکت کرده و موضوعاتی همچون پیشگیری، تشخیص زودرس، درمان تسکینی و … میان صاحب‌نظران داخلی و خارجی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد. همچنین موضوعاتی همچون تأثیر رادیواکتیو و آلودگی‌های محیطی در بروز سرطان مطرح می‌شود.

اولین کنفرانس غرب آسیا ۲۷ تا ۲۹ آبان ۹۵ در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار می شود

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید