داروهای جدید نویدبخش بیماران مقاوم در برابر “میاستنی”

0
1349
20 قلم داروی بیوتکنولوژی جدید در دستور کار تولید در کشور

داروهای جدید نویدبخش بیماران مقاوم در برابر “میاستنی”

روش‌های جدید درمان و داروهای جدید برای درمان بیماران مقاوم به «میاستنی گراویس» و امراض عضلانی در کنگره میوپاتی معرفی شدند.

به گزارش نشریه پزشکان؛ شهریار نفیسی فوق تخصص بیماری های نوروماسکولار در کنگره میوپاتی در محل اتصال عصب و عضله در جمع خبرنگاران افزود: این کنفرانس در ۲ روز با محوریت بیماری‌های میاستمی و نیوپاتی به عنوان بیمارهای عضلانی و با تمرکز بر روی بیماری‌های نیوپاتی التهابی کار خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در جلساتی که با محققان ایرانی و فرانسوی در حوزه بیماری‌های عصب و عضله داریم با معرفی بیماران، جدیدترین روش‌های درمانی را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

فوق تخصص بیماری های نوروماسکولار در کنگره میوپاتی اظهار داشت: در بیماری میاستنی و در روش‌های جدید درمانی، مریضان مقاوم را نیز تحت کنترل خود قرار داده‌ایم. درصد کمی از این بیماری‌ها با بحران شروع می‌شوند و اکثرا با تشخیص و درمان به موقع روند درمان را به خوبی طی می‌کنند.

وی افزود: کیفیت زندگی بیماری میاستنی گراویس با تاخیر در درمان شرایط خوبی نخواهد داشت، اما با تشخیص به موقع شاهد تسریع در درمان هستیم.

نفیسی اظهار داشت: این بیماری با ضعف عضلانی، ضعف عضلات صورت، اختلال در بلع، اختلال عضلات و اندام‌ها و تنفس بروز می‌کند که اگر عضلات تنفسی درگیر شوند، فرد دچار اختلالات متعدد و بستری در آی سی یو خواهد شد.

وی در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد: علت بیماری میاستنی به بیماری خود ایمنی بر می‌گردد و اختلال در تومور توموس یکی از علل شایع آن است.

فوق تخصص بیماری های نوروماسکولار در کنگره میوپاتی افزود: میاستنی مادرزادی ریشه ژنتیک دارد اما میاستنی گراویس که خود ایمنی است به ازدواج‌های فامیلی نسبت داده می‌شود.

وی افزود: شیوع میاستنی در کشور ما ۱۰ در هزار بوده و در خانم‌ها ۲ تا ۲.۵ برابر آقایون است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید