زوال عقل سبب افزایش خطر ابتلا به آنفلوآنزا می شود

0
241

زوال عقل سبب افزایش خطر ابتلا به آنفلوآنزا می شود

مدیرانجمن آلزایمر انگلستان می گوید، سیستم ایمنی افرادی که به زوال عقل (دمانس) مبتلا هستند ضعیف می شود بنابراین احتمال ابتلای آنها به بیماری های ویروسی مانند آنفلو آنزا افزایش می یابد.

نشریه پزشکان و تازه های پزشکی
ازساینس، جرمی هیوز افزود:افزایش موارد مرگ در انگلیس و ولز در زمستان گذشته به علت افزایش عفونت های تنفسی مثل آنفلوآنزا و نیز دمانس (زوال عقل) در سالمندان بوده است.سال گذشته موارد مرگ در انگلیس و ولز در قیاس با سال ۲۰۱۴ حدود ۵.۶ درصد افزایش داشت که این افزایش در ۸۶ درصد موارد در افراد بالای ۷۵ سال رخ داده است.
افزایش موارد مرگ بیشتر در ماه های اول سال ۲۰۱۵ و همزمان با شیوع آنفلوآنزا و همچنین افزایش موارد بستری در بیمارستان بوده است.
بر اساس این آمار رسمی که در انگستان و ولز منتشر شده مبتلایان به دمانس و آلزایمر به خصوص در مقابل آنفلوآنزا آسیب پذیر بوده اند.
به گفته کلودیا ولز از اداره آمار ملی، سال گذشته در یک سوم موارد مرگ در مبتلایان به دمانس و آلزایمر عفونت های تنفسی مثل آنفلوآنزا گزارش شده است.
پروفسور جان نیوتون از موسسه بهداشت انگلیس نیز می گوید دلایل مختلفی می توانند در یک سال خاص موارد مرگ در سالمندان را افزایش دهند؛ از جمله شیوع آنفلوآنزا می تواند تاثیر شدیدی داشته باشد به خصوص در کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند یا بیماری های دیگری مثل دمانس دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید