زورگویان با استفاده از ابزار تبلیغات سعی دارند این طرح را مترادف با پر شدن جیب پزشکان و ضربه به مردم کم درآمد معرفی کنند.

0
300

برخی پایتخت نشینان نامهربان هستند/ حذف طرح اجباری پزشکان/ زورگویان طرح تحول را پر شدن جیب پزشکان می دانند

 

وزیر بهداشت گفت: زورگویان با استفاده از ابزار تبلیغات سعی دارند این طرح را مترادف با پر شدن جیب پزشکان و ضربه به مردم کم درآمد معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار نشریه پزشکان؛ حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیست و ششمین کنگره چشم پزشکی ایران با اشاره به طرح تحول سلامت به عنوان بزرگترین طرح اجتماعی جمهوری اسلامی ایران تا به امروز در کشور گفت: من مطمئن هستم طرح تحول سلامت در آینده نیز ادامه پیدا می کند، هر چند که بدخواهان قوی دارد.

وی ادامه داد: کسانی که زور دارند با استفاده از تبلیغات در اختیار خود، تلاش می کنند به دروغ این طرح را مترادف با پر شدن جیب پزشکان و آسیب زدن به مردم کم درآمد معرفی کنند.

هاشمی اظهار داشت: دولت در عین مشکلات اقتصادی و بودجه یارانه جدیدی را در قالب طرح تحول سلامت شروع کرد که رییس جمهور در آغاز سال اصرار داشت به دلیل اینکه به مردم قول دادیم در قبال افزایش هزینه سوخت خدمت جدیدی ارائه دهیم این طرح در کشور اجرایی شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امیدوارم در دولت و مجلس فعلی و آینده این طرح به قوت خود باقی بماند، افزود: همه اینها در راستای آرزوها و وعده‌های بنیان گذار جمهوری اسلامی و شهدا است عمده طرح تحول سلامت متوجه مستضعفان، حاشیه نشینان، محرومان و استان‌های مرزی است.

وی با اشاره به سفر ۴ روزه خود به استان سیستان بلوچستان گفت: هر چه که در پایتخت نامهربانی می‌بینیم در این استان از مردم رنج دیده چیزی جز امید، قدر شناسی، محبت و معرفت توام با احترام ندیدیم سال‌های زیادی مردم این منطقه با غفلت سیاست مداران در محرومیت به سر می‌بردند.

هاشمی عنوان کرد: در طول ۳ سال گذشته همه مراکز جامعه درمانی این استان دارای پزشک و متخصصان به وفور است، البته به این معنا نیست که نیازی وجود ندارد.

وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح تخت‌های بیمارستانی جدید تا پایان این دولت در سیستان و بلوچستان گفت: به اندازه همه سال‌های که در این استان تخت بیمارستانی ساخته شده ۵۰ درصد تخت تا پایان این دولت تحویل داده می‌شود، علاوه بر این به اعضای هر ۳ هزار نفر یک مراقب  سلامت، پزشک و  دندان پزشک در مراکز جامع سلامت فعالیت می‌کنند.

هاشمی ادامه داد: پزشکان زیادی بدون اینکه تعصب قومیتی و مذهبی داشته باشند در مناطق محروم به خصوص این استان به مردم خدمت رسانی می‌کنند برای جبران عقب ماندگی تاریخی سیستان و بلوچستان بیش از ۶۰۰ کارگاه عمرانی در این استان و فعالیت کرده تا بتوانیم زودتر به مردم محروم این منطقه خدمت کنیم.

هاشمی با بیان اینکه کسری بیمه‌ها مربوط به طرح تحول نیست، افزود: همه اینها به دلیل اینکه بیمه‌ها نتوانستند امور را اداره و خوب اجرایی کنند به وجود آمده، همچنین بیمه تامین اجتماعی سهمی را در درمان هزینه نمی‌کند به منظور رفع این چالش رئیس جمهور خود در این موضوع ورود کرده و هر هفته جلسه‌ای را برای عقب ماندگی پرداخت‌ها برگزار می‌کند.

طرح اجباری پزشکان سربازی مضاعف محسوب می‌شود
وی با اشاره به حذف طرح اجباری پزشکان، گفت: در ۵ رشته طرح را حذف کرده و در ۵ رشته دیگر ۲۰ درصد زمان آن را کم کرده ایم این طرح در دراز مدت ظلمی است که به گروه‌های پزشکی وارد شده و به نوعی سربازی مضاعف برای آنها است که باید برچیده شود.

وزیر بهداشت عنوان کرد: باید ۳۰ درصد ظرفیت دولت را به مناطق محروم اختصاص دهیم در سراوان پزشکان هزینه‌های خود را از آذر ماه سال گذشته دریافت نکرده بودند.

وی با اشاره به توجه انجمن چشم پزشکی ایران به اعضای این انجمن از گذشته کمیته‌ای را تحت عنوان کمیته اخلاق راه اندازی کردند که امیدوارم همه پزشکان به خصوص پزشکان جوان به آن اهمیت ویژه‌ای دهند.

هاشمی ادامه داد: یکی از آسیب‌های جدی که ممکن است در رشته پزشکی به وجود آید سوء اخلاق است. نباید به بقیه‌ گروه‌های اجتماعی توجه کنیم که چون در این گروه‌ها آلودگی وجود دارد برای ما نیز ایراد محسوب نمی‌شود مردم از پزشکان جز نوع دوستی، انصاف و اخلاق مداری چیزی نمی‌خواهند.

بیست و ششمین کنگره چشم پزشکی ایران تا ۲۵ آذر ۹۵ در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید