شانه خالی کردن از سازمان های بیمه گر از تعهدتشان

1
81
سازمان های بیمه گر تالاسمی
مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران در گفت و گو با نشریه پزشکان ایرانی:
سازمان های بیمه گر از زیربار مسوولیت اصلی در قبال بیماران مبتلا به تالاسمی شانه خالی کردند

مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران اعلام کرد: توزیع دارو به بیماران مبتلا به تالاسمی در کشور با چالش مواجه شده است چون که بیمارستان ها به دلیل کاهش میزان درآمد خود رغبتی به خرید داروی تالاسمی ندارند.

یونس عرب در گفت و گو با نشریه پزشکان ایرانی با بیان این مطلب گفت: یکی از عوامل دیگر عدم توزیع داروی بیماران مبتلا به تالاسمی از سوی داروخانه ها و بیمارستان ها، بدهی های سنگین شان به شرکت های پخش دارو است.

داروهای بیماران مبتلا به تالاسمی هر دو ماه یکبار کمیاب می شود که اثرات مخرب تدریجی برای این بیماران دارد و در نهایت بیمار را به مرگ نزدیک می کند.
وی افزود: عدم دسترسی بیمار به داروهای مورد نیاز موجب افزایش مرگ بیماران تالاسمی شده و فضایی به وجود آمده که بابت هر چیزی ازاین بیماران پول مطالبه می شود. عرب بیان داشت: سازمان های بیمه گر از زیربار مسوولیت اصلی خود در قبال بیماران تالاسمی شانه خالی کردند.

 

سازمان های بیمه گر تالاسمی

نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

یک دیدگاه

  1. […] یونس عرب در گفت و گو با نشریه پزشکان ایرانی با بیان این مطلب گفت : تایید می کنیم که مشکلات بیماران تالاسمی به دلیل معوقات بیمه است نه کمبود دارو. البته درخواست حل این مسئله را به رییس جمهوری تقدیم کردیم که بحث بدهی داروخانه ها نسبت به شرکت های پخش حل شود و تنها راه حل این است که معوقات شان را از سازمان های بیمه‌گر مطالبه کنند. اما سازمان های بیمه گر مدام زیرقول خود می زنند و اولین گروه هایی که دچار آسیب می شوند، بیماران خاص است. […]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید