سیاست کلی کشور را با نگاه حفظ منافع بیمار در نظر بگیریم

0
290
سیاست کلی کشور را با نگاه حفظ منافع بیمار در نظر بگیریم

امیرحسین معینی زندی نائب رییس اتحادیه وارد کنندگان دارو:

سیاست کلی کشور را با نگاه حفظ منافع بیمار در نظر بگیریم

نائب رییس اتحادیه وارد کنندگان دارو ضمن تبریک به داروسازان و پزشکان به مناسبت روز داروساز گفت: این افراد در راه اعتلای سلامت مردم قدم بر می دارند و من آرزوی موفقیت در صنعت داروسازی ایران دارم.

امیرحسین معینی زندی در گفت و گو با نشریه پزشکان ایرانی با بیان این مطلب اعلام کرد: شرایط صنعت داروسازی روزهای سختی سپری می کند. وارد کنندگان و تولید کنندگان دارو به دلیل تحریم های مالی، تهیه داروها و مواد اولیه را با هزینه بالاتری نسبت به قبل انجام می دهند بخصوص در مورد داروهایی که فروشندگان با کمبود آن مواجه هستند. البته این کمبود و تحریم ناشی از بانک ها است. چون شرکت های تولید کننده داروی ساخته شده را برای وارد به ایران اقدام کردند.

وی افزود: چند شرکت که ماده اولیه ساز دارو بودند، روابط خود را با ایران قطع کردند که مشکل اصلی تخصیص ارز، نبود ارز و یورو است.

نائب رییس اتحادیه وارد کنندگان دارو به حاشیه های اخیر در حوزه دارویی کشور اشاره کرد و بیان داشت: مملکتی داریم که با نوسانات سیاسی، حکومتی و امنیتی مواجه است. اما حوزه دارو نباید متاثر از این موضوعات باشد. ما باید سیاست های کلان داشته باشیم تا شرکت های دارویی حرکت کنند.

معینی زندی ادامه داد: در حال حاضر شرکت های دارویی سردرگم هستند و نمی دانند آیا واردات داشته باشند. چون واردات دارویی بر تامین داروها و سلامت مردم تاثیر دارد.

وی گفت: طی چند سال گذشته تولید دارو تحت لیسانس حمایت می شد و در حال حاضر بهترین کار اینست که سیاست کلی کشور را با نگاه حفظ منافع بیمار در نظر بگیریم و سیاست بلند مدت دارویی برای تامین منافع بیمار و مملکت داشته باشیم.

نائب رییس اتحادیه وارد کنندگان دارو درخصوص عملکرد سامانه تی تک اظهار داشت: سامانه تی تک جزو اقدامات بسیار خوب سازمان غذا و دارو بوده است و حتی ما برای این مسئله جلوتر از اروپا اقدام کردیم. این سامانه نیز عاری از خطا نبوده و باید ارتقا داده شود.

معینی زندی افزود: دوستانی که نسبت به تی تک اعتراض دارند در نظر دارند سیستم های نظارتی را برهم بزنند.  اما تی تک سامانه خوبی است و موجب نظم و ایجاد یک نظارت بیشتر خواهد بود.

وی در ادامه به مدیران دارویی و سایر توصیه کرد تا در حوزه دارو از اعداد و ارقام علمی استفاده کنند و با ارائه  آمارهای غلط صنعت را دچار اشتباه نکنند.

معینی زندی با بیان اینکه ۷۰ درصد داروها را در داخل تولید می کنیم، گفت: ۳۰ درصد داروها را به لحاظ ارزشی از خارج وارد می کنیم. داروهای داخل خوب است، اما قرار نیست همه را در داخل تولید کنیم.سیاست کلی کشور را با نگاه حفظ منافع بیمار در نظر بگیریم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید