سرخط خبرها
خانه / اخبار صنفی / شانزدهمین برنامه جامع علمی فصلی انجمن پزشکان عمومی ایران

شانزدهمین برنامه جامع علمی فصلی انجمن پزشکان عمومی ایران

شانزدهمین برنامه جامع علمی فصلی انجمن پزشکان عمومی ایران با حداکثر امتیاز بازآموزی – تهران (۲۷ الی ۲۹ شهریور)
تهران، مرکز همایشهای رازی

انجمن پزشکان عمومی تلاش دارد همچون روال سابق با برنامه ریزی و اجرای موضوعات آموزشی متنوع در راستای رسالت خویش برای ارتقاء و بروزرسانی دانش پزشکان گروه هدف گامی استوار بردارد در همین راستا شانزدهمین برنامه جامع علمی- فصلی را در تاریخ های ۲۷ لغایت ۲۹ شهریور برگزار می نماید.
این برنامه مشتمل بر کنفرانسهای علمی با موضوعات مختلف می باشد که درسایه همکاری با انجمن های علمی مرتبط و حضور اساتید ارزشمند حوزه های مختلف برگزار می شود. انجمن پزشکی اجتماعی، انجمن آسم و آلرژی، انجمن روماتولوژی و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی همراهان گرانقدر ما در این همایش بوده اند.

سه برنامه سالن اصلی به موضوعات به روز و چالشی نظام سلامت اختصاص دارد اولین روز برنامه سالن اصلی با موضوع پیشگیری و درمان بیماریهای غیرواگیر با رویکرد سطح بندی خدمات و نظام ارجاع در حوزه آموزش مداوم می باشد در عین اهمیت دادن به یکی از مهمترین نگرانی های نظام سلامت یعنی بیماری های غیر واگیر به بزرگترین هدف نظام سلامت یعنی سطوح مختلف پیشگیری و درمان نظاره گر است.

از آنجاییکه تعداد زیادی از پزشکان عمومی در حوزه طب اعتیاد در حال خدمت به نظام سلامت هستند موضوع روز دوم سالن اصلی به آموزش ارتقا ٕ خدمات این گروه هدف پرداخته است این برنامه با دبیر علمی استاد مسلم حوزه اعتیاد جناب آقای دکتر مکری و تیم همراه ایشان اجرا خواهد شد امیدواریم پزشکان درمانگر و علاقمندان حوزه درمان اعتیاد در پایان کنفرانس با رویکردی جدید و والاتر فعالیت خود را ادامه دهند.

برنامه جراحی های پلاستیک با همکاری انجمن جراحان پلاستیک در راستای ایجاد تسهیلات آموزشی در نحوه مداخلات درمانی و مدیریت زخمها و جراحی های ترمیمی به پزشکان عمومی برنامه ریزی شده است.

با توجه به شیوع و اهمیت بیماری های قلبی سمیناری سه روزه با دبیری علمی و سخنرانی جناب آقای دکتر قارونی برگزار می شود امیدواریم پزشکان در پایان سه روز علاوه بر ارتقاء دانش خود در تحلیل نوار قلبی، در مدیریت بیماریهای شایع قلبی توانمندی خود را افزایش دهند.
از آنجاییکه موضوع اختلالات جنسی از برنامه های پر مخاطب دوره های متوالی بوده است در این دوره نیز با تمرکز بر درمان اختلالات ارگاسم اجرا خواهد شد.

آموزش جدیدترین رویکرهای تشخیصی درمانی آسم بر اساس راهنمای بالینی ۲۰۱۹ با همراهی انجمن محترم آسم و آلرژی برگزار خواهد شد.

انجمن محترم روماتولوژی به یاری اساتید گرانقدر دانشگاه کنفرانسی با موضوع سه بیماری شایع عضلانی اسکلتی فیبرومیالژی، کمردرد و استیوپروز برگزار می نمایند.

با توجه به شیوع چاقی و عوارض آن برنامه ای با محتوای آموزش درمانهای دارویی و غیردارویی در چاقی با دبیر علمی جناب آقای دکتر کوروش جعفریان اجرا خواهد شد.

امیدواریم توانسته باشیم با ایجاد فرصت انتخاب عناوین مختلف علمی گامی هر چند کوتاه اما استوار در راستای آموزش پزشکان ایران زمین برداشته باشیم.

ثبت نام صرفا از طریق همین سامانه و بصورت آنلاین انجام می شود. حضور در برنامه ها براساس مقررات الزامی است و تقاضا می شود همکاران محترم جهت تداوم برنامه ها و غنای آن در کلاس ها حضور فعال داشته باشند. ارائه کارت شناسایی برای دریافت کارت ورود و حضور و غیاب ضروری است. جهت برنامه ریزی مناسب در راستای پذیرایی شایسته، پذیرایی ناهار از افرادی صورت می گیرد که در همین سامانه اقدام به خرید ناهار نمایند. لطفا سایر همکاران عنایت داشته باشند گروه هدف این برنامه ها پزشکان عمومی/خانواده هستند.

همکار محترم شما قبل از ثبت نام و شرکت در هر برنامه بازآموزی باید ابتدا در سامانه آموزش مداوم عضو شده و ثبت نام کنید لذا قبل از ثبت نام در برنامه بازآموزی انجمن پزشکان عمومی ایران، از عضویت خود در سامانه آموزش مداوم به آدرس www.ircme.ir اطمینان حاصل فرمایید.

امید که همکاران فرهیخته بتوانند در راستای علایق خود و همچنین سیاستهای کلان نظام سلامت با انتخاب برنامه مورد نظر، از این آموزش حداکثر بهره برداری را داشته باشند.

 

 

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

97 درصد داروی کشور تولید داخل است

۹۷ درصد داروی کشور تولید داخل است

اسحاق جہانگیری معاون اول رییس جمہوری در آیین چہل و چہارمین روز ملی اورژانس کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *