شایع بودن دردهای عضلانی درکودکان

0
246
در کنگره بیماری های شایع طب کودکان مطرح شد؛ شایع بودن دردهای عضلانی درکودکان

در کنگره بیماری های شایع طب کودکان مطرح شد؛

شایع بودن دردهای عضلانی درکودکان

دبیر اجرایی کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان، گفت: دردهای اسکلتی عضلانی در سنین کودکی را نباید بی اهمیت تلقی کرد، چون ممکن است با مشکلاتی برای کودکان همراه باشد.

به گزارش دبیرخانه کنگره اورژانس ها وبیماری های شایع طب کودکان، رضا شیاری، روز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه پانزدهمین کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان در بیمارستان مفید، اظهار کرد: دردهای عضلانی اسکلتی در بین کودکان خیلی شایع است به طوری که آمارهای کشور ما و کشورهای منطقه نشان می دهد که علت بیش از ۴۰ درصد مراجعات کودکان به درمانگاه ها و کلینیک های روماتولوژی و ارتوپدی، این قبیل دردها است.

این فوق تخصص روماتولوژی کودکان، گفت: بررسی ها نشان داده است که حداقل ۲۰ درصد کودکان در سنین مدرسه، یکبار دردهای عضلانی اسکلتی را تجربه می کنند.

شیاری با عنوان این مطلب که شکایت از دردهای عضلانی اسکلتی در بین کودکان خیلی شایع است، افزود: والدین نباید نسبت به دردهای عضلانی اسکلتی کودک خود بی اهمیت باشند، چون می تواند با مشکلاتی برای کودک همراه باشد.

وی با بیان این مطلب که اکثر این دردهای عضلانی اسکلتی خوش خیم هستند و جای نگرانی نیست، گفت: آنچه مسلم است، اینکه نباید به این قبیل دردهای کودکان بی اعتنا بود.

شیاری ادامه داد: دردهای عضلانی اسکلتی که باعث شود کودک از خواب شبانه بیدار شود و یا اینکه این دردها اجازه ندهد کودک بخوابد، باید جدی گرفته شود.

شایع بودن دردهای عضلانی درکودکان

در کنگره بیماری های شایع طب کودکان مطرح شد؛ شایع بودن دردهای عضلانی درکودکان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید