صاف نشستن و اصلاح وضعیت بدن در کاهش علائم افسردگی و بهبود خُلق و خوی افراد

0
108

تحقیقات جدید نشان داده است

«صاف نشستن» افسردگی را کاهش می‌‌دهد

 

تحقیقات جدید نشان داده است: صاف نشستن و اصلاح وضعیت بدن در کاهش علائم افسردگی و بهبود خُلق و خوی افراد اثر دارد؛ افرادی که معمولاً با سر خمیده و دولا دولا راه می‌روند، بیشتر احساس افسردگی می‌کنند.

به گزارش نشریه پزشکان ایرانی به نقل از Tech times؛ یک مطالعه جدید در نیوزیلند، نشان داد: صاف نشستن و اصلاح وضعیت بدن در کاهش علائم افسردگی و بهبود خلق و خوی افراد اثر دارد.

محققان دانشگاه اوکلند، می‌گویند: تغییر وضعیت بدن، یک کار بسیار ساده، و بی‌خطر است که می‌تواند در کنار سایر درمان‌ها برای افسردگی استفاده شود.

مطالعات گذشته نشان داده‌اند که وضعیت نشستن به حالت خمیده ممکن است یکی از ویژگی‌های افسردگی افراد باشد.

در یک مطالعه قبلی توسط محققانی از دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو، کشف شد؛ دانش آموزانی که معمولا با سر خمیده و دولا دولا راه می‌روند، بیشتر احساس افسردگی می‌کنند در حالی که دانش آموزانی که همواره حرکت محکم و راست قامت‌اند، پُرانرژی‌تر هستند.

حالا در گزارش جدید، الیزابت برودبنت و تیم او بررسی کردند که آیا تغییر وضعیت بدن می‌تواند اثرات منفی در خلق و خوی دارد یا خیر؟

در این مطالعه، ۶۱ نفر از افرادی که در شرایط استرس خفیف تا استرس شدید کار می‌کردند، بررسی شدند؛ این شرکت کنندگان به طور تصادفی به دو گروهی که وضعیت نشستنشان معمولی و گروه دیگری که وضعیت نشستنشان به حالت راست و محکم بود، تقسیم شدند.

از کسانی که در گروه راست- وضعیت بودند، خواسته شد تا نگاهشان نیز مستقیم به جلو باشد، شانه‌های خود را صاف کنند و پشت خود را راست نگه دارند؛ همچنین از آنها خواسته شد تا سر و سرشانه‌های خود را به سمت بالا، کشش دهند.

سپس از هر دو گروه با دو وضعیت نشستن معمولی و راست خواسته شد تا برای پنج دقیقه سخنرانی کنند؛ محققان آنها را کاملا مورد ارزیابی قرار دادند؛ همچنین شرکت کنندگان پرسشنامه‌هایی را برای بیان حالات خود در طول فعالیت‌های بدنی و سخنرانی، پر کردند.

نتیجه این شد که گروهی که وضعیت نشستن آنها به صورت محکم و راست بود، به طور قابل توجهی کلمات بیشتری نسبت به گروه دیگر بیان کردند.

به طور کلی این تحقیقات نشان داد که داشتن یک وضعیت خوب بدنی منجر به کاهش تمرکز افراد روی خودشان می‌شود درنتیجه دستپاچگی و علائم افسردگی را کم می‌کند؛ خُلق و خوی بد و انرژی منفی در این افراد کمتر می‌شود که به بهبود علائم افسردگی می‌انجامد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید